Лікарі
Лікарі Shutterstock

На передовій боротьби із COVID-19: понад 50 тисяч медиків захворіли на коронавірус

  Читайте по-русски
  У травні, коли в Україні було виявлено близько 13 тис. інфікованих, кожною п’ятою жертвою, за статистикою, був саме медпрацівник

  На передовій боротьби з коронавірусом в Україні перебувають медики. COVID-19 вражає не лише пересічних громадян, а й тих, хто щодня рятує наші життя. Їхні імена губляться в загальній статистиці померлих від COVID-19, а держава досі не може забезпечити бодай гідні зарплати. Про це повідомляє "Обозреватель".

  За офіційною статистикою МОЗ, в Україні коронавірус виявили у 51 тисячі медичних працівників. Померло 456 осіб, п’ятеро лише за останню добу.

  На самому початку пандемії смертність серед лікарів була вищою. Причиною цього став брак засобів індивідуального захисту та незнання особливостей вірусу. 

  У травні коли в Україні було виявлено близько 13 тис. інфікованих, кожною п’ятою жертвою, за статистикою, був саме медпрацівник.

  Тоді ж, у травні, Верховна Рада застрахувала медиків на випадок смерті від коронавірусу і прирівняла їх до військових, ухваливши законопроєкт № 3376-1. За ним:

  • У разі смерті чи інвалідності через COVID-19 медикам пообіцяли виплатити т. зв. страховку в розмірі від 600 тисяч до 1,5 млн гривень.
  • У разі смерті медпрацівника державного або комунального закладу охорони здоров'я від COVID-19 його за статусом прирівняли до військового, який проходив військову службу й загинув.

  • Членам сім'ї медиків гарантують такі ж права, які мають рідні військовослужбовців, що загинули.

  • У разі інвалідності протягом одного року через COVID-19, якщо таке захворювання пов'язане з виконанням професійних обов'язків, медик може розраховувати на суму, не меншу від 300-кратного розміру прожиткового мінімуму. Це приблизно 630 тисяч гривень.

  • Страховку в разі смерті медика, який працює в умовах підвищеного ризику зараження, виплачують одноразово та в рівних частинах членам сім'ї, батькам та утриманцям померлого протягом місяця.

  Незважаючи на те, що ці пункти закріплено законодавчо, на практиці домогтися компенсації сім’ям померлих медпрацівників надзвичайно складно і довго, а інколи навіть неможливо. Офіційно, за даними Фонду соціального страхування, їх отримали лише 36 родин медичних працівників. На всіх було виплачено понад 90 млн грн.

  Часто буває й таке, що керівництво лікарень просить захворілих медиків писати заяву, що вони заразилися не на роботі.

  Епідемія також показала, що в Україні катастрофічний брак медперсоналу загалом. Анестезіологи, реаніматологи, інфекціоністи вимушені працювати на дві медустанови, не вистачає також медсестер та санітарок. 

  Люди виснажені й падають із ніг, але часто вимушені працювати за нижчі зарплати, ніж, скажімо, в офіціантів чи касирів. Чимало медиків виїхало до країн Європи, а ще 15% із них, згідно з опитуваннями, збираються це робити. У часи COVID-кризи їхня робота там оцінюється щонайменше вп'ятеро вище, ніж в Україні.

  Нагадаємо, Фонд Порошенка і волонтери передали 50 кисневих концентраторів українським лікарням.

  Попередній матеріал
  Україною циркулюють п'ять штамів коронавірусу – Центр громадського здоров'я
  Наступний матеріал
  Печерський суд зобов'язав генпрокурора змінити підслідність справи щодо хабаря керівництву НАБУ та САП
  Loading...

  "Весь трусився": на Дніпропетровщині пацієнта транспортували на морозі майже без одягу

  Родина лікаря, який помер від COVID-19, не може отримати обіцяних урядом коштів

  Ексклюзивний коментар сина померлої від COVID-19 на Львівщині

  Фонд Порошенка передав у вінницькі лікарні 1,5 тис. захисних костюмів та 300 захисних окулярів

  Пульсоксиметр: як обрати правильний та чому прилад став таким необхідним під час пандемії COVID-19

  У столиці за минулу добу на коронавірус захворіла рекордна кількість медиків