COVID-19
COVID-19 Shutterstock

Україною циркулюють п'ять штамів коронавірусу – Центр громадського здоров'я

  Читайте по-русски
  Усі види вірусу належать до глобальної генетичної лінії B, яка походить з Китаю

  В Україні визначені такі генетичні види вірусу SARS-CoV-2, який спричиняє COVID-19: В1; В1.1; В1.1.1; В1.5 та В2. Про це повідомили в Центрі громадського здоров'я.

  "Центр має результати дослідження 50 зразків від референс-лабораторії, яка функціонує на базі Public Health England Colindale у Лондоні. Ці зразки взято у пацієнтів з 9 регіонів України: Дніпропетровської, Донецької, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Харківської, Хмельницької, Чернівецької областей та міста Київ. Отримані результати показали належність циркулюючих на території України вірусів до глобальної генетичної лінії B, що походить з Китаю", – пояснили в центрі.

  • Віруси групи В1 – належать до найчисельнішої групи вірусів, які циркулюють територією Європи та походять з Італії.
  • Віруси В1.1 генетичної лінії В1 – відрізняються трьома нуклеотидними замінами (SNPs 28881GA, 28882GA, 28883GC).
  • Циркуляцію вірусів В1.1.1 – виявлено одночасно на території країн ЄС і Великої Британії.
   Віруси групи В1.5 – належать до найчисельнішої групи вірусів, які циркулюють на території Європи та походять з Іспанії.
  • Віруси групи В2 – циркулюють у понад 57 країнах світу на 6 континентах.

  У ЦГЗ додали, що в рамках глобальної мережі лабораторій ВООЗ засновано спеціальну робочу групу з вивчення еволюції вірусу, яка оперативно виявляє його нові мутації й оцінює їхній можливий вплив на сам вірус, а також на ефективність засобів діагностики, лікарських препаратів і вакцин.

  Вірусологічна референс-лабораторія ЦГЗ входить до світової лабораторної мережі епіднагляду з питань діагностики SARS-CoV-2 і надсилає ВООЗ зразки для подальшого підтвердження та секвенування.

  З січня 2021 року референс-лабораторія ЦГЗ щомісяця надсилатиме репрезентативну вибірку зразків матеріалів з метою їх подальшого дослідження.

  Також у новому році центр планує придбати секвенатор та необхідні реагенти і розпочати дослідження геному вірусу на базі власної референс-лабораторії.

  Ще 200 зразків від інфікованих впродовж червня-грудня громадян України досліджує група молодих вітчизняних вчених. Дослідження має завершитися в січні нового року, а його результати презентують у ЦГЗ і передадуть до світової бази даних GISAID, де вони стануть доступні для міжнародної наукової спільноти.

  Нагадаємо, станом на 30 грудня в США виявили перший випадок інфікування новим "британським" штамом коронавірусу. Загалом у світі за весь час пандемії зареєстрували 82,3 мільйона випадків COVID-19, з них 1 796 543 закінчилися летально, 58 338 453 хворих одужали.

  Попередній матеріал
  Стало відомо, як працюватиме транспорт у Києві в новорічну ніч
  Наступний матеріал
  На передовій боротьби із COVID-19: понад 50 тисяч медиків захворіли на коронавірус
  Loading...