Модульні будиночки для тих, хто втратив своє житло, майструють у Луцьку. Роблять це за гроші благодійників. Усередині є все необхідне: від постільної білизни до виделки, аби люди могли одразу там оселитися. Окремо таке мобільне житло роблять і для людей з інвалідністю, облаштовуючи всім необхідним. Два таких модулі вже відправили до Бучі, аби люди там не жили на руїнах своїх будинків.
Родина Тетяни втекла з Бахмутського району. Залишатися там далі, каже, було смертельно небезпечно.
"Почалися обстріли сильні вже біля хати майже, дітки маленькі: одному 4 роки, ще одна дитина хвора у мене. У погреби сиділи 4 дні і вдень, і вночі – ні світла, ні води, було тяжко", – розповідає Тетяна.
За кілька днів вони дізналися, що їхній будинок потрапив під обстріл, залишилися самі лише стіни. За кілька днів родина дісталася Волині. Грошей, щоб винаймати житло, не мали. Їм запропонували оселитися в такому мобільному будиночку.
Такі будинки виготовляють неподалік Луцька. Їх ще називають "шелтерами". Робити їх заходився один із благодійних фондів. Родина Тетяни першою заселилася в модульну квартиру.
Один шелтер роблять за тиждень. Його утеплюють, всередині обшивають деревом, меблюють, встановлюють кондиціонери, а щоб взимку було тепло – керамічні плити для обігріву.
"Він розрахований на 5 людей. Все є: виделки, ложки, постільна білизна, матраци. Поставив, підключив комунікації і можна жити", – розповідає чоловік.
Окремі будиночки – для людей з інвалідністю. Вхід обладнують пандусами, всередині зручно пересуватися на візку.
"Санвузол пристосований, поручні влаштовані, спеціальні стільчики. Будинок підключається до існуючих мереж, є виводи на електроенергію, водопостачання і каналізацію", – демонструють будиночок.
Для людей, житло яких знищили рашисти або ж помешкання яких залишилося на окупованій території, це роблять безплатно. Шукають тих, хто може фінансово допомогти. Гроші виділяють здебільшого європейці та американці. Щоб оселитися в шелтері, треба звернутися до фонду та заповнити анкету, при цьому мати відео зруйнованого житла. Далі – чекати своєї черги.
"Ми рятуємо людей і Україну. Підрахували, що 3 тисячі людей задіяні в одному будиночку. Тобто хтось робить сантехніку, хтось вагонку, ми максимум старалися знайти українських виробників і купуємо все тут, а не в Польщі чи ще далі, таким чином йде фінансове вливання в Україну", – запевняє співзасновник благодійного фонду Олександр Князєв.
Так намагаються підтримати й українську економіку. За два місяці змайстрували 35 таких будиночків. Два з них відправили до Бучі. Їх встановлять на місці знищених осель. Тож люди житимуть там і потроху відбудовуватимуть свої помешкання.
Олег Ткачук, Луцьк, "5 канал"
Раніше голова Харківської ОДА розповів, чому ворог тероризує мирне населення.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій