Вона тікала від війни із сином під звуки вибухів, а потім через пів року повернулася до творчості та виборола перемогу для України серед пів сотні держав. 38-річна візажистка Ольга з Харкова пригадує: напругу у повітрі відчула ще 23 лютого, та тоді вони так і не встигли виїхати з міста.
"І ми спустилися в підвал, потім перейшли в інший і так ми прожили в паркінгу, жили і спали в машинах до 1 березня. 1 березня ми виїхали на Закарпаття", – каже жінка.
Та навіть у відносній безпеці Ольга ще довго не могла взяти до рук пензлик.
"Після такого дуже важко не те, що до творчості повертатися, після такого взагалі важко жити і розуміти, що Господь є. І єдина була думка: не втратити віру", – зазначає Ольга.
Творчу кризу вдалося подолати влітку завдяки бажанню гідно представити Україну на міжнародному конкурсі візажистів та бодіарту в Австрії.
"Я коли вже зібрала до купи все – костюм, макіяж, який був у мене в голові, я зрозуміла, що це не те, що я хочу показати в Австрії, і мені треба було зовсім переробити макіяж, і я переробляла його до другої години ночі, потім я поклала пензлі і сказала, все – ми не вийдемо", – розповідає візажистка.
Але підтримка команди і сина дала наснагу боротися далі. І вже за 2 години до тріумфального виходу народилася ідея нового макіяжу.
"Основний задум макіяжу – це лікування через колір, тобто лікування кольором. У наш час, я вважаю, що не тільки краса врятує світ, я вважаю, що саме колір. Це зображено через стилізований аксесуар, який ми бачимо на голові моделі – це стилізація нашого українського віночка, і тут спеціально зроблений саме синьо-жовтий колір, тому я його підкреслювала так само і в макіяжі через каміння, через це сяйво, через макіяж губ", – пояснює мисткиня.
Такою ж ідеєю керувалися, готуючи сукню. Назвали її Ескапія, тобто спасіння творчістю. Вигадувала Ольга образ разом з українською дизайнеркою Галиною Гриб.
"Тема номінації була – галактична червона доріжка. Я доповнила наші кольори такими спеціальними акцентами, що наближають цей образ до футуризму. Ми зробили тут дерево життя, яке йде – це коріння, яке підіймається, і воно як синьо-жовті кольори підіймається по венах, і цей колір, він заходить прямо не тільки в шкіру, не тільки в кров, а заходить прямо в душу", – наголошує дизайнерка.
"Два тижні відтоді, як ми придумали образ, зробили підбір тканин, аксесуарів і, звісно, що пошиття. З конструкторсько-технологічної точки зору був такий нелегкий процес створення крил", – зауважує Галина Гриб.
Після виходу моделі Ольга спонтанно вирішила випустити на сцену свого 10-річного сина Володимира, огорнутого прапором України.
А далі – перемога, яку Ольга присвятила кожному українцеві. А ще жінка вирішила продати сукню на аукціоні, а всі виручені гроші передати на благодійність.
Софія Норенко, Олексій Тищенко, "5 канал"
Читайте також: Дитячий голос, але не дитячі кадри: школяр з Ірпеня записав зворушливу пісню про війну
Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі
Британці вражені бойовим духом українців: тренування воїнів ЗСУ в Об'єднаному Королівстві – фото