Вівчар Володимир Альохін жене випасатися свою отару овець. У череді – понад чотири сотні голів. Усіх тварин чоловік вивіз із Павлівки на Донеччині з-під мінометних обстрілів.
"У мене 100 голів за один постріл лягло. Ми були на окупованій території, там ворог, стріляли, так вийшло, при чому на пасовищі. Я намагався йти, але таки потрапило", – каже вівчар із Донеччини.
Усіх своїх овечок та баранів чоловік вів понад пів сотні кілометрів пішки на безпечнішу територію України.
Більш як місяць отара була на Дніпропетровщині, коли відчайдушний чоловік шукав місце для себе і тварин. Каже: об'їздив пів України, доки не потрапив на Волинь.
"Так доля закинула, ближче місця не знайшлося в Україні. Я хотів там ближче на Дніпропетровщині, просто хотілося виїхати з Донецької області. Дуже довго шукав скотовіз. Знайшов у Житомирі скотовіз, дві ходки зробили скотарів. Втім, крім боргів, у мене сьогодні нічого немає", – бідкається чоловік.
Прихисток Володимиру на Волині надав його давній знайомий фермер Василь Мельник. Він теж розводить овець, має для них приміщення неподалік Луцька, а поряд є пасовище.
"Йому не було куди діватися, дзвонить… ну, шукав місце. Я кажу, приїжджай, вже якось поділимося і одним, і другим. Допомагає, разом заготовляємо корма, сіно заготовляємо, обробляємо вівці, щоб нам зимою було нормально", – розповідає фермер Василь Мельник.
Тепер обидві отари – місцеві та приїжджі вівці – випасаються разом. Де чиї, визначити важко. Впоратися з таким поголів'ям на лузі чоловікові допомагають бордер-коллі Рошен та Люся. Собаки добре знають свою роботу.
Володимир розводить гісарську – м'ясну породу овець, поширену в Середній Азії. Каже: тваринам важко звикнути до вологого поліського клімату. У них з'явилося грибкове захворювання, від якого деякі вівці накульгують.
"Ось тут властива копитна гнилизна, бо сирий клімат. Те, що не вигоряє пасовища – клімат такий прохолодніший, ніж у нас, немає спеки такої. Нормально почуваються. Якби не копитна гнилизна – тягнуло б на красу", – пояснює Володимир Альохін.
Якщо війна закінчиться, то вівчар-переселенець разом з отарою планує повернутися на Донеччину, але не раніше весни. Каже: з місцевим фермером, який його прийняв, має розділити половину наступного приплоду.
"Щоб навпіл спрацювати. Розділимо поголів'я, я поїхав зі своїм поголів'ям додому, людині залишилося пристойне маточне чи племінне поголів'я. Що вже він з ним робитиме – це його особиста справа", – зауважує вівчар.
Володимир говорить: його будинок на Донеччині частково зруйнований, понищене господарство. Але, попри бойові дії, час від часу їздить додому – намагається відновити понівечене майно.
Оксана Ткачук, Волинь, "5 канал"
Як повідомляв 5.UA, вранці 24 лютого росія розпочала повномасштабну війну проти України. По кількох військових об'єктах у Києві, Харкові та Дніпрі були завдані ракетні удари, а війська рф перейшли кордон під Харковом.
ЗСУ, всі спеціальні та силові служби держави були підняті за тривогою. Ворог почав інтенсивні обстріли підрозділів ЗСУ на сході – українська армія дає відсіч російським військам. В екстреному режимі працює Рада національної безпеки й оборони. Запроваджено воєнний стан. Україна офіційно направила позов проти російської федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.
"Маленькі побратими українських воїнів": як урятовані тваринки допомагають ДПСУ захищати Україну












