Тарас Чубай
Тарас Чубай 5 канал

Мовні квоти: Чубай розповів, хто і чому опирався українізації на радіо

Читайте по-русски
Мовні квоти потрібні не для культури, а для захисту інформаційного простору, вважає Кондратюк

Процес встановлення квот на українську мову на радіостанціях був дуже компромісним, адже вдалося ухвалити той варіант, який влаштовував всіх, розповів музикант та вокаліст гурту "Плач Єремії" Тарас Чубай. Про це він сказав в ефірі програми "Кондратюк у понеділок" на "5 каналі".

Чубай розповів, як він брав участь у дискусіях щодо встановлення квот на українську мову. За його словами, було два табори.

"Один табір був проукраїнський, а інший табір не стільки проти української, скільки представляв інтереси великих радіостанцій, яким було дорого і тупо ліньки це робити. Це був "попандос" на гроші, і вони не хотіли цього робити", – сказав Чубай.

"У тій гарячій фазі, коли там почалися сварки, я трошки підключився – був на кількох зустрічах. Це переважно телефонні розмови, переписки тощо. І в кінці вийшло так, що саме ту версію, про яку я казав, що "ось таку треба ухвалювати, бо це всім підійде, вона така трошки компромісна", саме її ухвалили", – додав він.

"Я розумію, що великої користі культурі від цього не буде, бо має бути природній розвиток культури, а не позитивна дискримінація. Але в нашій ситуація мусить бути позитивна дискримінація", – вважає музикант.

Проте Ігор Кондратюк наголосив, що мовні квоти принесуть користь не культурі.

"Це користь на захист інформаційного простору, мене, українця, який хоче їхати величезною Одеською областю і слухати не лише румунські радіостанції, а щось українське", – наголосив Кондратюк.

"І я в цьому році вперше це почув. А коли декілька років тому їздив, я жодної української пісні не почув. Те ж саме колись було у Криму – сподіваюся, ще колись почуємо. Я їду, і взагалі не чую нашого, і я думаю, що це насамперед інформаційний захист, і ніяк культури не стосується", – резюмував телеведучий.

Див. також: "Кровосісі", "кішчачі магазини", "новорічні йолки": як держслужбовці переходили на українську – сюжет

Дивіться повний випуск програми:

Попередній матеріал
Метр української музичної культури Тарас Чубай та мачо сучасного українського кіно Тарас Цимбалюк у "Кондратюк у понеділок"
Наступний матеріал
Локдаун на Новий рік: бути чи не бути – сюжет
Loading...