У Харківській школі для незрячих та дітей з вадами зору доєдналися до Всеукраїнського диктанту з української мови. Цього річ його написали четверо викладачів та 8 учнів із різних класів. Готувалися до диктанту з вересня.
Кажуть, після дистанційного навчання довелося підтягувати граматику, але сподіваються, що гідно впоралися. Сам текст фіксували за допомогою системи Брайля. Усі роботи надішлють на перевірку до Києва.
"Це цікава така ініціатива, це поєднує всю країну, робить так, що ми з різних куточків пишемо різним шрифтом, але ми всі єдині в прагненні вивчати українську мову. Для нас текст дуже швидкий, для тих, хто пише за Брайлем. Ті, хто пише плоским шрифтом, мають якусь хвилинку відпочити, руку розслабити. А в нас, ми не встигаємо, навіть коли вона повторює речення для того, щоб знаки продивитися, ми дописували. І я, наприклад, десь одне речення впустила точно, бо я не встигала. Навіть запам’ятати все це не встигаєш", – розповідає Валерія Московченко, вчителька зарубіжної літератури Харківської спеціальної школи ім. В.Г. Короленка.
"Перевірити свої знання, які я засвоїв на уроках української мови. Дуже хочеться перевірити себе на практиці", – каже Руслан Фідик, учень Харківської спеціальної школи ім. В.Г. Короленка.
"У мене однокласники писали минулого року, тому я питала, як вони писали і як було – важко не важко, тому трошки готова. Уроки Авраменка по правопису читала, тексти читала, перечитувала", – каже Анастасія Лепетюк, учениця Харківської спеціальної школи ім. В.Г. Короленка.
Докладніше дивіться у сюжеті журналістки "5-го" Ганни Рибалки:
Нагадаємо, двадцятий національний радіодиктант єдності написали всі, хто хотів перевірити свою грамотність. У столиці для цього облаштували бібліотеку імені Вернадського – сюди прийшли політики, актори та музиканти.