Тарас Кремінь
Тарас Кремінь Еспресо ТВ

КСУ почав розгляд щодо конституційності закону про мову – як ситуацію коментує мовний омбудсман

Читайте по-русски
Рішення щодо відповідності Конституції закону про мову судді поки що не ухвалили

Закон про мову повністю відповідає конституційним нормам, захищає державну мову, а Конституційний Суд України винесе зважене рішення, яке не загрожуватиме розвитку української мови. Таку думку в коментарі "5 каналу" висловив уповноважений з захисту державної мови Тарас Кремінь, коментуючи початок розгляду КСУ подання нардепів щодо неконституційності закону України про мову.

Кремінь також долучився до написання диктанту єдності.

Як повідомляв 5.UA, 3 листопада Велика палата Конституційного Суду України у вівторок, 3 листопада, розглянула конституційність закону про мову. У результаті засідання рішення щодо відповідності Конституції закону про мову судді не ухвалили. Зазначається, що дата наступного засідання наразі невідома.

Нагадаємо, мовний закон Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року. Документ, серед іншого, передбачав запровадження посади Уповноваженого із захисту державної мови. Документ зобов'язав володіти державною мовою, окрім президента, голови ВР та уряду в повному складі – й чиновників усіх рангів. А за наступних 5 років – на 90% українізувати телеканали. Закон не передбачає кримінальної відповідальності. Порушення караються штрафами до 12 тис. грн. Проте ці норми почнуть діяти лише за 2 роки.

Попередній матеріал
У Словаччині провели повторне масове тестування на COVID-19 – які результати
Наступний матеріал
В ООС вирішили відкрити всі КПВВ на межі з окупованою територією Донбасу
Loading...