Тестування
Тестування Depositphotos

Кандидати в депутати та міністри складатимуть іспит з української – мовний омбудсмен

  Читайте по-русски
  Кандидатам необхідно буде складати іспит відповідно до нових стандартів, зазначив Кремінь

  Кожен, хто з 16 липня 2021 року претендуватиме на посади в органах державної влади чи місцевого самоврядування, буде зобов'язаний складати тест на знання державної мови. Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, передає "Урядовий квартал".

  "Всі ті, хто має намір стати народним депутатом у наступному скликанні, хто захоче працювати міністром чи, скажімо, уповноваженим із захисту державної мови, повинні підтвердити своє знання української мови на іспиті", – зазначив Кремінь.

  Він наголосив, що з 16 липня 2021 року набуває чинності норма закону про те, що кожен претендент на посаду в органах державної влади чи місцевого самоврядування повинен складати іспит на рівень володіння українською мовою відповідно до нових стандартів, розроблених Національною комісією зі стандартів державної мови.

  "Якщо є намір претендувати на якісь посади, або готуйтесь, тренуйтесь, наймайте вчителів, або – вибачайте, як-то кажуть", – підсумував Кремінь.

  Нагадаємо, Велика палата Конституційного Суду України у вівторок, 3 листопада, розглянула конституційність закону про мову. У результаті засідання рішення щодо відповідності Конституції закону про мову судді не ухвалили. 

  Попередній матеріал
  ЦВК назвало дати другого туру виборів міських голів у 11 містах – де саме пройдуть
  Наступний матеріал
  В районі Шумів українські бійці помітили ворожий безпілотник
  Loading...