Дмитро Шуров
Дмитро Шуров 5 канал

"Українська мова дає можливість писати будь-яку музику, але цього потрібно навчитись" – Шуров

Читайте по-русски
Музиканти, які починали навчатися в російськомовних школах, поступово опановують українську, вважає вокаліст

Українська мова дає дуже широкий спектр слів, але її треба знати, щоб це використовувати, вважає соліст проєкту Pianoбой Дмитро Шуров. Про це він сказав в ефірі програми "Кондратюк у понеділок" на "5 каналі".

Як зазначає Шуров, він вільно спілкується російською, українською, французькою і англійською мовами. Але, за його словами, мова пісень – це не дуже контрольований процес. "Мова трохи направляє автора. Чомусь українською я не можу писати жорстких речей, мене не тягне українською робити соціалку. Мабуть, вона м'якіша і більш мелодійна", – сказав вокаліст.

Проте, на думку Шурова, українською мовою теж можливо писати про важкі речі.

"У мене є пісня "Все, що тебе не вбиває" – вона не така легка. Є пісня "Злива", до якої Андрій Хливнюк написав геніальний текст, повний складних алюзій і драматичних рядків. Насправді українська мова дуже широка, і дає дуже широкий спектр слів. Але річ у тому, що її треба знати. І ми, як люди, які починали навчатися в російськомовних школах, поступово приходимо до цього", – сказав музикант.

"Я написав пісню на вірш української поетеси та шістдесятниці, яка називається "Мовчи". Там дуже багато таких красивих слів – наприклад "розквітлі думки". На російську чи англійську мову ти не перекладеш цю пісню – воно абсолютно по-іншому звучатиме", – зазначив Шуров.

"Українська мова дає можливість писати будь-яку музику, але цього потрібно навчитись", – підсумував він.

Раніше 5.UA розповідав, як львів'янка вчить охочих опанувати державну мову в Сєверодонецьку.

 

Попередній матеріал
Зеленський і Дуда зустрілися в Києві: основні заяви і чому не пустили журналістів "5 каналу"
Наступний матеріал
Лікарі на межі, хворих більшає: ситуація з COVID-19 у Сумах і Харкові та чи дотримуються люди карантину
Loading...