Лікарня
Лікарня 5 канал

Лікарі на межі, хворих більшає: ситуація з COVID-19 у Сумах і Харкові та чи дотримуються люди карантину

Читайте по-русски
Остання доба в Харкові стала рекордною за кількістю нових випадків коронавірусу

Майже чотири з половиною тисячі виявлених недужих на коронавірус. Антирекорди майже щодня. Два сусідніх обласних центри Суми та Харків відсьогодні опинилися в "червоній" та "помаранчевій" зоні відповідно. У Сумах – нині найвищий показник захворюваності на 100 тисяч населення. А от харків'яни – цими вихідними побили власний рекорд за кількістю хворих на COVID-19. Про те, чи дотримуються у містах карантинних заходів, розкажуть кореспонденти "5 каналу".

Відсьогодні Суми в "червоній" COVID-зоні. У місті коронавірус шириться найшвидше в Україні. За останні дні тут фіксують найбільше хворих на 100 тисяч населення. Щодоби додається по 300 нових пацієнтів.

"Захворюваність у місті Суми є найбільш високою по Україні. При показнику 300 в Сумській області на 100 тис населення, по місту ми маємо 870 при граничному 819", – говорить Олена Чумаченко, начальник відділу охорони здоров’я Сумської міської ради.

Маски в Сумах тепер потрібно носити не лише у приміщеннях, а й на вулиці. З обмеженнями працює і громадський транспорт. Заборонені всі масові заходи. А от припиняти роботу кафе, ресторанів, спортзалів та торговельних центрів міська влада не стала.

"Від сьогодні в нас працює збільшена кількість мобільних груп. Вони працюватимуть разом із поліцією і штрафуватимуть тих, хто не має без маски", – каже Олександр Лисенко, міський голова Сум.

Та містяни вдягати маски не поспішають. Надто надворі.

"На зупинці йдуть і без масок. Молодь взагалі без масок, а якщо скажеш, то ображаються", – говорять місцеві.

Інші зазначають, що це некомфортно: "Але що вдієш, коли така ситуація, нічого не вдієш".

Щоб не захворіти, чиновники сумської ОДА перейшли на дистанційну роботу. До цього закликають і керівників усіх підприємств. Адже половина ліжок у медзакладах уже зайняті.

Тим часом у ще "помаранчевому" Харкові лікарні заповнені на 70 відсотків. А у 25-й лікарні зайняті всі місця. Її головний лікар В'ячеслав Вакуленко зізнається: медперсонал працює на межі своїх сил: тяжких хворих щодень більшає.

"Бригада – 3 людини, і всіх 130 хворих треба оглянути. Є тяжкі, і дуже багато таких, ось привозять – і через 15 хвилин помер, вдома долікували до такого стану", – каже В'ячеслав Вакуленко, головний лікар 25-ї міської лікарні.

Попри рівень захворюваності, карантинні обмеження в Харкові незначні. Транспорт курсує справно, метро міська влада закривати не має наміру. Хіба що обіцяють скоротити інтервал руху поїздів.

"Розроблено командою графік руху поїздів зі скороченим інтервалом, збільшуючи кількість поїздів, тому що не треба, щоб люди чекали на платформах і збиралися", – говорить Ігор Терехов, заступник міського голови Харкова.

Навчання в місті поки що теж триває. Достроково починати канікули не планують.

"На сьогоднішній день у школах Харкова 89% дітей, дитячі садки працюють у штатному режимі, щодо проведення чи не проведення дострокових канікул, то ми чекаємо рішення уряду", – каже Ольга Деменко, директорка Департаменту освіти Харківської міської ради.

Остання доба в Харкові стала рекордною за кількістю нових випадків коронавірусу: захворіли 741 особа.

Лідія Пугач, Олександр Остапенко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Українська мова дає можливість писати будь-яку музику, але цього потрібно навчитись" – Шуров
Наступний матеріал
Угода з Путіним, призначення в ОПУ, рейтинги: які основні заяви зробив Зеленський в інтерв’ю для BBС
Loading...

"За 36 років такої біди ще не бачив": лікар розповів про ситуацію із COVID-19 у Харкові

Коронавірус може жити на смартфонах і грошах до 28 днів – але є нюанси

У МОЗ будуть відслідковувати повторні випадки інфікування COVID-19

"Ефект вихідного дня": за добу в Києві виявили менше як 200 хворих на COVID-19

"Дякуємо за щиру підтримку": Петра Порошенка виписали з лікарні

"Я здоровий і почуваюся добре": Трамп заявив, що готовий продовжити передвиборче турне