Варто дезінфікувати смартфон
Варто дезінфікувати смартфон Shutterstock

Коронавірус може жити на смартфонах і грошах до 28 днів – але є нюанси

  Читайте по-русски
  Багато експертів сумніваються, що віруси на поверхнях несуть реальну загрозу зараження

  Вірус SARS-Cov-2, який викликає хворобу COVID-19, може залишатися заразним на таких поверхнях, як банкноти, екрани смартфонів та сталеві речі – до 28 днів. Про це заявили в Національному науковому агентстві Австралії (CSIRO), передає "BBC Україна".

  Це набагато довше, аніж вважалося раніше. Попередні лабораторні дослідження показували, що коронавірус живе на банкнотах та склі протягом двох-трьох днів, а на пластику та нержавіючій сталі – до шести днів.

  Австралійські вчені проводили експерименти в темряві, бо ультрафіолет вбиває віруси, та при кімнатній температурі. Для порівняння, вірус грипу за тих самих обставин може жити лише протягом 17 днів. Якщо ж підвищити температуру до 40°С – коронавірус переставав бути заразним уже протягом 24 годин.

  "Тепер ми можемо точніше прогнозувати й стримувати поширення вірусу та краще захистити населення", – впевнений виконавчий директор CSIRO доктор Ларрі Маршалл.

  Втім інші експерти сумніваються, що віруси на поверхнях несуть реальну загрозу зараження. Адже найчастіше SARS-Cov-2 потрапляє до організму повітряно-крапельним шляхом –  при чханні, кашлі або розмові.

  Ексдиректор Центру з вивчення застуди Кардіффського університету, професор Рон Екклс розкритикував дослідження австралійців, бо це "вселяє в людей необґрунтований страх".

  "Віруси потрапляють на поверхні з брудних пальців і з крапельками слизу при кашлі та чханні, а в цьому дослідженні свіжий слиз як механізм поширення вірусу не розглядався", – пояснив він.

  А професор медицини Каліфорнійського університету Моніка Ганді нещодавно заявила, що коронавірус через поверхні не передається.

  "На початку пандемії багато хто побоювався вторинної передачі, але зараз ми знаємо, що причина поширення не в тому, що ви торкаєтеся поверхонь і своїх очей, а в тому, що ви перебуваєте поблизу носія вірусів, у якого вони вилітають з носа і з рота, хоча самі вони про це, як правило, навіть не здогадуються", – вказала вона.

  Як повідомляв 5.UA, стало відомо, що у МОЗ відстеживатимуть повторні випадки інфікування COVID-19 в Україні.

  Попередній матеріал
  У МОЗ будуть відслідковувати повторні випадки інфікування COVID-19
  Наступний матеріал
  "За 36 років такої біди ще не бачив": лікар розповів про ситуацію із COVID-19 у Харкові
  Loading...