Тарас Кремінь
Тарас Кремінь Еспресо ТВ

З 2021 року обов'язкового ЗНО з української літератури не буде – реакція мовного омбудсмена

  Читайте по-русски
  На його думку, засвоїти українську мову без високого рівня вивчення української літератури неможливо

  З 2021 року випускники шкіл зможуть складати будь-яке зовнішнє незалежне оцінювання або з української мови та літератури, або лише з української мови. При цьому окремого тесту з української літератури не буде. Проти такої новації виступає мовний омбудсмен Тарас Кремінь. Він вважає, що засвоїти українську мову без високого рівня вивчення української літератури неможливо, про що й написав у Facebook.

  "Скасування обов'язкового ЗНО з української літератури – це одна з найбільших загроз, яка може бути по відношенню і до освітньої реформи, і державної гуманітарної політики загалом. Засвоїти українську мову без високого рівня вивчення української літератури – неможливо. Готую звернення до прем'єр-міністра України та Міністерства освіти і науки України, щоб ця норма була переглянута або скасована", – зазначив уповноважений з захисту української мови.

  Кремінь пропонує створити завдання різного рівня складності для єдиного ЗНО з мови та літератури. Для тих, хто планує вступати на природничі спеціальності, завдання зробити простішими, а для гуманітарного профілю – складнішими.

  Тому посадовець готує звернення до прем'єр-міністра України та Міносвіти щодо перегляду чи аргументації цієї норми.

  Як повідомляв 5.ua, зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році показало, що близько 23 тисяч дітей серед тих, хто складав іспити, провалили тести з української мови та літератури, а також тест з історії України – це майже 10% дітей.

  Попередній матеріал
  Рада схвалила у першому читанні закон про покарання за військові злочини
  Наступний матеріал
  "Пакунок малюка" можуть повернути – Рада підтримала законопроєкт у першому читанні
  Loading...