Міносвіти
Міносвіти plus.google.com

Міносвіти назвало незаконним рішення КМДА про скасування ДПА

  Читайте по-русски
  Закон не наділяє МОН та місцеві органи виконавчої влади повноваженнями звільняти учнів від державної підсумкової атестації

  У Міністерстві освіти і науки заявили, що наказ КМДА про звільнення випускників у цьому навчальному році від проходження державної підсумкової атестації є нечинним і не підлягає виконанню.

  У міністерстві повідомили, що наказ КМДА підлягає державній реєстрації у відповідному територіальному органі Міністерства юстиції України.

  "Нормативно-правові акти можуть бути направлені для виконання лише після їхньої державної реєстрації та офіційного опублікування. У разі порушення даних вимог нормативно-правові акти вважаються такими, що не набрали чинності, і не можуть бути застосовані. При направленні на виконання та опублікуванні нормативно-правового акта обов'язковим є посилання на дату і номер його державної реєстрації", – зауважили у Міносвіти.

  Там додали, що державна реєстрація нормативно-правових актів органів влади здійснюється після проведення правової експертизи таких актів.

  "Мета експертизи – перевірити їх на відповідність актам вищої юридичної сили, зокрема Конституції та законам України, актам Президента та Уряду, наказам міністерств тощо. Акти органів влади реєструє Міністерство юстиції, його територіальні органи після проведення правової експертизи за умови, що вони видані в межах повноважень та відповідають актам вищої юридичної сили", – йдеться у повідомленні.

  Крім того, у міністерстві наголосили, що наразі чинне законодавство України не наділяє ані МОН, ані місцеві органи виконавчої влади (чи їхні структурні підрозділи) повноваженнями звільняти учнів від державної підсумкової атестації, що відбувається у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

  Також у Міносвіти зазначили, що учні отримують документи про освіту, зокрема свідоцтво про повну загальну середню освіту, після завершення навчання за освітньою програмою та на підставі результатів річного оцінювання і державної підсумкової атестації.

  Нагадаємо, влада Києва пропонує скасувати для 11-класників ДПА, а ЗНО складати не всім.

  Попередній матеріал
  Море зрізало шмат суші: у Норвегії стався масштабний зсув ґрунту – фото, відео
  Наступний матеріал
  Зеленський пропонує скасувати візи в Україну для туристів із Китаю та низки країн
  Loading...

  "Слуги народу" збираються на засідання в КВЦ "Парковий": про що говоритимуть – включення

  "Всеукраїнська школа онлайн" для 7 класу на 19 травня

  Вчися і вигравай гіроскутери: "Всеукраїнська школа онлайн" для 7 класу на 15 травня

  "Всеукраїнська школа онлайн" на 14 травня – уроки для 7 класу

  Міносвіти перенесло вступну кампанію

  "Всеукраїнська школа онлайн" на 7 травня – уроки для 7 класу