www.rbc.ua/ukr

Мінекономрозвитку запропонувало підвищити ціни на алкоголь

  Читайте по-русски
  Передбачений проектом постанови розмір мінімальних цін на алкогольні напої визначено за плановими показниками 2019 року

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі пропонує підвищити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на горілку і лікеро-горілчані вироби на 10,7%; віскі, ром і джин – на 7,3%; коньяк – на 9,1-9,5% і вина – на 7,4-10,2%. Про таке повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "З моменту перегляду мінімальних цін відбулося зростання складових цін, зокрема спирту (дані ДП "Укрспирт": середньозважена ціна у вересні 2018 року становила 311,07 грн/дал, прогнозна ціна на 2019 рік – 335,92 грн/дал, підвищення на 8%), тари, комплектуючих, енергоносіїв, мінімальна і середня заробітна плата працівників підприємств у цій сфері підвищилася відповідно на 11% і 25% (дані асоціації "Укргорілка"). Тому на сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам суб’єктів господарювання на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв і потребує коректування", – зазанчили в пояснювальній записці до проекту постанови, оприлюдненого на сайті МЕРТ.

  Там додали, що 27 травня 2019 року на нараді під керівництвом першого віцепрем'єр-міністра – міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва за участю суб'єктів ринку алкогольних напоїв і їх об’єднань відбулося відкрите обговорення питання коректування цін на алкогольні напої.

  Слід зазначити, що передбачений проектом постанови розмір мінімальних цін на алкогольні напої визначено за плановими показниками 2019 року.

  МЕРТ нагадує, востаннє мінімальні ціни на алкоголь були підвищені в вересні 2018 року (постанова Кабінету Міністрів України №748 від 05.09.2018) і їх рівень визначався за плановими показниками на 2018 рік).

  Довідка: щороку в Україні через алкоголізм та пияцтво помирають понад 40 тисяч людей. За рівнем споживання алкоголю держава займає одне з перших місць у світі. Більш того, за даними ВООЗ, Україна посідає перше місце у світі за вживанням алкоголю серед дітей та молоді.

  Попередній матеріал
  "Чомусь уникнув": підозрюваний у вбивстві дитини поліцейський тричі ухилявся від обов'язкової ротації на Донбас – Князєв
  Наступний матеріал
  Начхати на реакцію в Україні: Медведчук і Бойко знову приїхали до Росії на "переговори"
  Loading...

  У Києві п'яний хлопець влаштував ДТП на батьківському "мерседесі"

  У Києві п'яного винуватця ДТП примотали до стовпу – відео

  Фахівець з ВООЗ назвала "більш-менш" безпечну дозу алкоголю

  На Тернопільщині у місцевого жителя вилучили фальсифікований алкоголь і тютюн на 2,5 млн грн

  Стало відомо, як громадяни назвали український коньяк: результати голосування

  В Україні подорожчає алкоголь: стало відомо, на скільки