Алкогольні напої
Алкогольні напої press-unity.com

В Україні може подорожчати алкоголь

  Необхідність підвищення цін у Мінекономрозвитку пояснили зростанням складових ціни на алкоголь, через подорожчання компонентів виробництва: спирту, тари, комплектуючих

  Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пропонує підвищити мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на окремі види алкогольних напоїв. Про це йдеться в пояснювальній записці до відповідного проекту постанови на сайті міністерства.

  Проект передбачає підвищення цін на горілку та лікеро-горілчані вироби на 12,4 – 19,6%, віскі, ром і джин – на 12%, коньяк (бренді) – на 6,6-9,5%, вина – на 4,5 – 13,5%. Необхідність підвищення цін у Мінекономрозвитку пояснили зростанням складових ціни на алкоголь, через подорожчання компонентів виробництва: спирту, тари, комплектуючих.

  "Тому на сьогодні розмір мінімальних цін не відповідає реальним витратам на виробництво і реалізацію алкогольних напоїв і потребує корегування", – вважають у міністерстві.

  МЕРТ зазначає, що базою розрахунків послужили дані про вартість виробництва за друге півріччя 2017 року, зокрема матеріальні, загальновиробничі, адміністративні та фінансові витрати виробників. Також у міністерстві нагадали, що в 2018 році ставки акцизного податку на коньяк підвищено на 20%  – із 105,80 грн до 126,96 грн за 1 літр 100% спирту.

  Як повідомляв 5.UA, Кабінет Міністрів України підняв мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої. Так, Кабмін ухвалив постанову, якою підвищив найменші оптово-відпускні і роздрібні ціни на алкогольні напої, зокрема на горілку – на 14%, або на 9,77 грн – до 79,55 грн/пляшка ємністю 0,5 л. 

  Попередній матеріал
  Робочих місць в Україні достатньо, аби задовольнити будь-який запит – бізнес
  Наступний матеріал
  Україна підписала меморандум із Hyperloop

  Експерт пояснив, який курс очікувати українцям протягом літа

  У НБУ пояснили причини підвищення цін в Україні

  "Білочка" схопила: нетверезий маріуполець влаштував стрілянину на дитячому майданчику

  Брата Зайцевої затримали за водіння в нетверезому стані: подробиці інциденту

  Попередження від НБУ: дорога нафта невдовзі вплине на ціни українських товарів

  В "Укрзалізниці" пропонують підвищити вартість перевезень в купе та СВ