У НБУ пояснили причини підвищення цін в Україні

  Травневий показник інфляції в Україні виявився нижчим за прогноз Національного банку

  Травневий показник інфляції в Україні виявився нижчим за прогноз Національного банку, опублікований в інфляційному звіті за квітень 2018 року. Це сталося в основному завдяки стрімкому уповільненню зростання цін на продукти харчування. Про це повідомила прес-служба регулятора.

  Крім того, уточнюють у НБУ, не так швидко, як у квітні, зростали адміністративно регульовані ціни через уповільнення зростання цін на тютюнові вироби та помірніше, ніж минулого року, підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

  Згідно з даними НБУ, базова інфляція в травні сповільнилася – до 9,3% в річному вимірі.

  "Як і очікувалося, поступово вичерпується дія тимчасових факторів пропозиції, які спричинили перевищення фактичних показників споживчої інфляції у другій половині 2017 року та в перші місяці поточного року", – зазначено в повідомленні.

  Це відбувається внаслідок як більш сприятливих погодних умов цього року порівняно з весняними заморозками минулого року, так і розширення пропозиції імпортної продукції.

  "Додатковим чинником є проведення Національним банком жорсткої монетарної політики, яка проявилася насамперед через зміцнення обмінного курсу гривні з кінця січня 2018 року", – уточнює НБУ.

  Водночас, як і в попередні місяці, зберігався тиск на ціни з боку подальшого зростання виробничих витрат, зокрема на оплату праці, а також швидкого відновлення споживчого попиту.

  "З огляду на поступове вичерпання тимчасових факторів пропозиції, що діяли в минулому, та достатньо жорсткі монетарні умови Національний банк очікує на подальше поступове зниження споживчої інфляції у відповідності до прогнозу (8,9% р/р на кінець 2018 року) та її повернення в цільовий діапазон в середині 2019 року", – повідомили в НБУ.

  Як повідомляв 5.UA, голова Національного банку Яків Смолій заявив, що НБУ відмовився від фіксованого валютного курсу, і натепер він визначається ринком.

  Попередній матеріал
  Через ревнощі: на Закарпатті жінка вбила чоловіка сокирою
  Наступний матеріал
  "Збройний напад на інкасаторів" у Вишгороді виявився навчаннями

  Попередження від НБУ: дорога нафта невдовзі вплине на ціни українських товарів

  Без паперів: в Україні змінили правила закордонних грошових переказів

  "Від фіксованого курсу відійшли": у НБУ роз'яснили, що визначає курс гривні

  У НБУ назвали номінали купюр, які найбільше підробляють

  В "Укрзалізниці" пропонують підвищити вартість перевезень в купе та СВ

  В Україні з 1 червня подорожчали квитки на поїзди