Ні алкоголю
Ні алкоголю tyachivnews.in.ua

Фахівець з ВООЗ назвала "більш-менш" безпечну дозу алкоголю

  Читайте по-русски
  Повністю безпечне споживання алкоголю – це нульова доза, або не споживати взагалі

  Говорити про існування безпечної дози алкоголю не можна, втім фахівці приблизно визначили "більш-менш" безпечну дозу споживання спиртного. Про таке повідомила спеціаліст із неінфекційних захворювань Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Анастасія Думчева, передає "Радіо Свобода".

  За словами Думчевої, в Україні "стандартною дозою" (більш-менш безпечною для людини – ред.) вважають 10 грамів чистого спирту.

  "У перерахунку на алкоголь – це 25 мілілітрів горілки (40-градусного напою) або 100 мілілітрів вина, або невеличкий келих пива – 330 мілілітрів. Є рекомендація, що жінкам не варто за один раз споживати більше, ніж дві стандартні дози, а чоловікам не більш ніж три стандартні дози", – пояснила фахівець.

  Вона також поточнила: одна стандартна доза переробляється або утилізується організмом повністю в середньому протягом години. Утім, потрібно робити похибку, залежно від фізіологічних особливостей людини.

  "Іншими словами – не більше, ніж один келих на годину; не більше, ніж два келихи за весь вечір. Є також обмеження по частоті на тиждень. Це більш-менш безпечне споживання, але повністю безпечне – нульова доза, не споживати взагалі", – зазначає Думчева.

  І додає: "Досліджень було багато. Останнє дослідження говорить дуже чітко, і ми зараз самі на цьому наголошуємо, що безпечної дози алкоголю немає".

  ДОВІДКА: За даними ВООЗ, вживання алкоголю підвищує ризик виникнення злоякісних пухлин. Так, науковці стверджують, що вживання алкоголю може викликати щонайменше сім видів раку – рак кишечника (товстої і прямої кишки); рак молочної залози; рак стравоходу; рак гортані; рак печінки; рак ротової порожнини; рак горла.

  Попередній матеріал
  Онлайн-комерція дивує: названа п'ятірка найнезвичайніших віртуальних магазинів сучасності
  Наступний матеріал
  Росія підтвердила, що Договір про дружбу втрачає чинність з 1 квітня – подробиці від МЗС
  Loading...