Олена Зеркаль
Олена Зеркаль dt.ua

Росія підтвердила, що Договір про дружбу втрачає чинність з 1 квітня – подробиці від МЗС

  Читайте по-русски
  За канонами міжнародного права, Росія не могла вчинити інакше

  Фактично, Російська Федерація підтвердила, що Договір про дружбу і співробітництво втрачає свою чинність з 1 квітня цьогоріч – це випливає з надісланої російським зовнішньополітичним відомством ноти протесту. Про таке повідомила заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль повідомила у себе на Facebook.

  "11 березня 2019 року МЗС Російської Федерації підтвердило отримання ноти МЗС України про непродовження дії Великого договору, яку було направлено Москві ще 21 вересня 2018 року. Єдиний юридичний факт, який міститься в ноті МЗС РФ (від 12 березня 2019 – ред.) – підтвердження того, що Великий договір втрачає свою чинність з 1 квітня 2019 року. За канонами міжнародного права, Росія не могла зробити інакше", – пояснила дипломат.

  Крім того, вона пригадала про численні випадки маніпуляцій та пропаганди, які російське МЗС активно поширює на цю тему. Зеркаль назвала такі дії РФ "емоційною газовою атакою", яка свідчить лише про неспроможність Кремля поводитися цивілізовано й добросовісно.

  "Більшість цих "звинувачень" з боку РФ неодноразово обговорювалися в усіх можливих форматах. Чим детальніше ми їх проговорювали, тим чіткішою ставала відповідь, що претензії РФ безпідставні та мають на меті приховати власні варварські порушення міжнародного права", – наголосила заступник голови МЗС.

  Вона також додала: Україна у своїх нотах щодо Великого договору наполегливо пропонує вирішити всі спори в судових органах, зокрема Міжнародному суді ООН. Але росіяни на це не погоджуються.

  "Росія постійно цього уникає. І тепер позиція РФ вже зовсім незавуальована. Жодних судів, лише політичні консультації. Інструменти російської політики і дипломатії лишаються незмінними – "договорняки" замість договорів", – констатує Зеркаль.

  Дипломат висловлює сподівання, що 1 квітня стане "точкою неповернення", і в подальшому "договірнякові відносини" ніколи не  повернуться в українське політичне життя.

  Нагадаємо, 12 грудня 2018 року набув чинності закон про припинення Договору про дружбу з Росією. 6 грудня відповідний президентський законопроект №0206 підтримала Верховна Рада

  Довідково: Оригінальну угоду підписали 31 травня 1997 року в Києві. Верховна Рада України ратифікувала документ у січні 1998 року, Держдума РФ – у грудні 1998 року. Набув чинності договір 1-го квітня 1999 року. Його уклали строком на десять років з автоматичним продовженням на наступні десятирічні періоди, за умови, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити дію.

  Дія договору не була припинена раніше, щоб використовувати його положення як базу для численних позовів України до міжнародних судів та інших міжнародних інстанцій проти РФ – як порушниці цього документа. 

  Попередній матеріал
  Фахівець з ВООЗ назвала "більш-менш" безпечну дозу алкоголю
  Наступний матеріал
  Пенсійний фонд виплатив компенсації більш як 880 тис. пенсіонерів