Фото із відкритих джерел

Закон про припинення договору про дружбу з Росією набув чинності

Протягом останніх років положення угоди використовували як базу для численних позовів України до міжнародних судів проти РФ

У середу, 12 грудня, набув чинності Закон №0206 "Про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією". Напередодні, 11 грудня, документ був опублікований в офіційному виданні Верховної Ради "Голос України". Однак діяти закон почне лише з 1 квітня 2019 року.

Оригінальну угоду підписали 31 травня 1997 року в Києві. Верховна Рада України ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума РФ – 25 грудня 1998 року. Набув чинності договір 1 квітня 1999 року. Його уклали строком на десять років з автоматичним продовженням на наступні десятирічні періоди, за умови, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити дію.

Дія договору не була припинена раніше, щоб використовувати його положення як базу для численних позовів України до міжнародних судів та інших міжнародних інстанцій проти РФ – як порушниці цього документа. 

Нагадаємо, 6 грудня відповідний президентський законопроект №0206 підтримала Верховна Рада. А вже 10 грудня Петро Порошенко підписав закон.

"Нам не потрібна війна": У Санкт-Петербурзі протестують проти путінської агресії в Україні – фоторепортаж

/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Окупанти з мінометів накрили позиції біля Опитного: двох бійців поранено
Наступний матеріал
Апарат NASA знайшов органіку в Сонячній системі
Loading...