Facebook

Договір про дружбу з РФ не розірвали – Геращенко пояснила чому

  Росія порушила Договір і наші кордони, і саме за ним в усіх міжнародних судах має нести відповідальність

  У четвер, 6 грудня, Верховна Рада припинила дію Договору про дружбу з Росією. Віце-спікер ВР Ірина Геращенко пояснила, що це означає.

  "Дію Договору про дружбу і співробітництво з РФ припинено. Не розірвано, а припинено. Й в цьому нюансі – велика різниця", – зазначає Геращенко на сторінці у Facebook.

  Вона розповідає: "Найчастіше від опонентів звучало, що мовляв, МЗС, Президент і його команда змінили позицію по Договру. Це відверта неправда і маніпуляція. Ми стояли на позиції, що Україна виконувала всі міжнародні зобов‘язання і угоди. Це РФ порушила Договір і наші кордони, і саме за ним в усіх міжнародних судах має нести відповідальність".

  За словами віце-спікера парламенту, розірвання договору призвело би до погіршення доказової і правової позиції в судах, адже Росія спекулювала би, що "Україна сама розірвала Угоду, то про які порушення мова". 

  Від Кремля потрібно вимагати виконання Договору, а не підігрувати Росії. 

  "Сьогодні ВР не розірвала Договір, як строчать ті, хто не читали ініціативу Президента, а припинила його дію. Чому сьогодні? Вибори тут ні до чого. Просто дія угоди закінчувалася в 2018, як правило, такі документи автоматично пролонгуються на наступні 10 років, але в даному випадку автоматичності бути не може. Немає дружби, немає співробітництва, є війна, яку РФ веде проти незалежної і суверенної України", – резюмує Геращенко.

  Як інформував 5.UA, 6 грудня 2018 року Верховна Рада припинила дію Договору про дружбу з Росією. Рішення підтримали 277 парламентарів за мінімально необхідної кількості у 226. 

  Попередній матеріал
  У Києві перейменували низку вулиць, площ і провулків
  Наступний матеріал
  Тимошенко має пояснити, чому системно не підтримує закони проти агресії РФ – Бригинець
  Loading...