Автоматична міжпланетна станція NASA, запущена у 2007 році для дослідження астероїда Вести й карликової планети Церери, знайшла на останній вуглець, повідомив Science Daily.
"Церера схожа на хімічний завод. Серед усіх інших тіл внутрішньої частини Сонячної системи Церера має унікальну мінералогію: на її поверхні, мабуть, є багаті вуглецем породи, що містять до 20 відсотків від маси цього елемента. Наш аналіз показав, що багаті вуглецем сполуки добре перемішані з продуктами взаємодії між водою і гірськими породами – такими як глина", – пояснив доктор Саймон Марчі з Південно-Західного дослідницького інституту.
Слід зазначити, що один з можливих варіантів появи вуглецю на карликовій планеті – вулканічні виверження.

Нагадаємо: Церера – карликова планета в поясі астероїдів, у середині Сонячної системи. Це найближча до Землі карликова планета. Її відкрив 1-го січня 1801 року італійський астрономом Джузеппе Піацці в обсерваторії в місті Палермо. Це була перша відкрита мала планета.
Церера є найбільшим і наймасивнішим тілом у поясі астероїдів, її діаметр сягає 263 мільйонів кілометрів.
Як повідомляв 5.UA, американське космічне агентство NASA успішно відправило і посадило робота InSight на Марс. Дослідницький апарат створений для вивчення внутрішньої будови і складу Марса, а також для поглиблення знань про структуру Червоної планети.
Дивіться фотогалерею за темою:
"Дракони" на орбіті: до астронавтів МКС прилетів SpaceX Dragon – вражаючі фото









