Павло Клімкін
Павло Клімкін Depositphotos

МЗС Росії направило Україні ноту протесту – у Клімкіна відповіли

Читайте по-русски
На 12 сторінках тексту російські дипломати заявляють, буцімто виключно Україна систематично порушувала Договір про дружбу

В українському Міністерстві закордонних справ відреагували на ноту протесту, що її раніше направило російське МЗС через намір України не продовжувати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство.

Відповідний коментар у себе на Facebook оприлюднив голова зовнішньополітичного відомства Павло Клімкін.

"Отримали від МЗС РФ ноту у відповідь на нашу заяву щодо наміру не продовжувати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ, яку ми направили ще 21 вересня 2018 року. Як бачите, з відповіддю вони не забарились: через майже 6 місяців і на 12 сторінок", – іронізує дипломат.

Він також зазначає: на всіх 12 сторінках росіяни намагаються заявити, буцімто виключно Україна систематично порушувала Договір.

"Наприклад, Угода про Асоціацію з ЄС – це, на їх переконання, теж грубе порушення. Як і все, що ми робимо, аби бути більш демократичними, європейськими і, врешті-решт, по-справжньому незалежними. Значить, все робимо правильно", – переконаний голова МЗС України.

Нагадаємо, 12 грудня 2018 року набув чинності закон про припинення Договору про дружбу з Росією. 6 грудня відповідний президентський законопроект №0206 підтримала Верховна Рада

Довідково: Оригінальну угоду підписали 31 травня 1997 року в Києві. Верховна Рада України ратифікувала документ у січні 1998 року, Держдума РФ – у грудні 1998 року. Набув чинності договір 1-го квітня 1999 року. Його уклали строком на десять років з автоматичним продовженням на наступні десятирічні періоди, за умови, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити дію.

Дія договору не була припинена раніше, щоб використовувати його положення як базу для численних позовів України до міжнародних судів та інших міжнародних інстанцій проти РФ – як порушниці цього документа. 

Попередній матеріал
Брифінг військової контррозвідки СБУ щодо викриття агентурної мережі Генштабу ЗС РФ – відео
Наступний матеріал
Представлення новопризначеного першого заступника секретаря РНБО Сергія Кривоноса – відео
Loading...