Олена та Юлія Пиргас
Олена та Юлія Пиргас 5 канал

Мати школярки оскаржує в суді новий український правопис – він не подобається її доньці

Читайте по-русски
Провадження відкрили в одіозному Київському окружному адміністративному суді, а захистом інтересів позивачів займається адвокат Владислава Мангера

Скасувати нову редакцію правопису – бо мовні зміни не подобаються 12-річній дочці. Київський окружний адміністративний суд відкрив провадження за позовом до Кабміну від матері херсонської школярки Юлії Пиргас.

Позивачі оскаржують процедурні моменти – начебто Кабінет Міністрів не мав повноважень ухвалювати новий правопис і просять повернути попередню редакцію 1992 року. Як аргументи наводять суб'єктивні оцінки школярки. Юлія Пиргас вважає нові філологічні норми застарілими та "кумедними". Тож не має бажання їх вчити чи послуговуватися у щоденному мовленні.

За словами матері Олени Пиргас, заради участі в судовому процесі вони за власний кошт приїжджають до Києва та оплачують послуги адвоката Дмитра Ільченка, який є захисником інтересів чільника Херсонської облради Владислава Мангера – ймовірного замовника вбивства Катерини Гандзюк.

Підготовче засідання в цій справі перенесли на 15 серпня, щоби представник від Кабміну мав час ознайомитися з матеріалами провадження.

Нагадаємо, від червня почали діяти нові правописні норми, які базуються на особливостях так званого харківського правопису 1928 року. Їх розробила спеціально створена правописна комісія урядовців та провідних філологів, у травні її затвердили на засіданні Кабміну. Найістотніші зміни стосуються спрощеного написання іншомовних слів, а також повертаються питомо українські форми їх вживання.

Попередній матеріал
Нефьодов, Слободян і Зубко в програмі "Інформаційний вечір" – відео
Наступний матеріал
"Генерали думають по-іншому": що армійці розповідають про нові позиції біля Станиці Луганської