Юрій Луценко
Юрій Луценко Facebook / Ігор Луценко

Луценко сказав, чи зможе керувати САП у разі відставки Холодницького

  Луценко сказав, що вихід із патової ситуації один – "рішення парламенту про якісь зміни в законі"

  Генпрокурор України Юрій Луценко наголосив, що не може виконувати функцій керівника САП. Водночас, за його словами, НАБУ не зможе працювати без САП, а тому потрібне рішення парламенту про зміни в законодавстві. Про це Луценко заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

  "Єдина функція, яку я теоретично можу здійснювати, – це підписувати рішення про зміну прокурора або склад групи прокурорів САП. Але при цьому для мене імперативна, тобто обов'язкова, заборона на те, щоб знати матеріали їхніх справ або давати вказівки у справі, розглядати скарги слідчих на прокурора тощо. Тобто генпрокурор у принципі не може керувати САП у разі зняття або відставки Назара Холодницького. До того ж, я прекрасно розумію, що без САП НАБУ не працює. Це два сіамські близнюки; неможливо детективу працювати без прокурора!" – сказав генпрокурор.

  За його словами, вихід із патової ситуації один – має бути "рішення парламенту про якісь зміни в законі".

  "Ось чому я не мрію, не хочу і категорично зроблю все від мене залежне, щоб не збільшувати своїх повноважень щодо НАБУ. Мені своєї роботи вистачає по горло", – наголосив Луценко.

  Нагадаємо, 30 березня стало відомо, що генпрокурор Юрій Луценко та директор НАБУ Артем Ситник спрямували до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів клопотання, аби Назара Холодницького відсторонили від посади керівника САП. Йому закидають низку дисциплінарних проступків. При цьому 30 березня в Генпрокуратурі заявили, що Холодницький не з'явився на допит у ГПУ. 

  Додамо, що сам Назар Холодницький всі закиди проти себе відкидає; каже, що про прослуховування у власному кабінеті довідався ще на початку березня і наполягає на оприлюдненні всіх записів, зроблених у його кабінеті. 

  Попередній матеріал
  РФ використовує український Донбас як полігон для випробування військової техніки – Полторак
  Наступний матеріал
  АТО на Донбасі буде завершена у травні – Порошенко
  Loading...

  Луценко підтвердив, що кабінет Холодницького прослуховувався

  "Обмін люб'язністю": у ВР Холодницький покепкував щодо кандидатури наступника

  Виступ керівника САП Назара Холодницького у ВР – відео

  Пленарне засідання ВР, де мають заслухати Ситника і Холодницького – трансляція

  Новий слідчий керівник: справу Холодницького перенаправили до Генінспекції ГПУ

  Ще не все: керівників САП і НАБУ викликають на звіт до Верховної Ради