Євген Клопотенко, кулінарний експерт
Євген Клопотенко, кулінарний експерт 5 канал

Клопотенко пояснив, що Україна має робити, аби борщ потрапив до переліку ЮНЕСКО

Читайте по-русски
За півтора року потрібно виконати близько 50 пунктів, аби борщ потрапив до переліку нематеріальної культурної спадщини

Україна має показати ЮНЕСКО, що її традиції і культура пов'язані з борщем, і за півтора року потрібно зробити багато маленьких речей, щоб довести це міжнародній організації. Про це в ефірі ток-шоу "Дійові особи" на "5 каналі" сказав кулінарний експерт Євген Клопотенко.

За його словами, на рішення ЮНЕСКО щодо внесення борщу до списку нематеріальної культурної спадщини України чекати ще півтора роки, і за цей час треба багато чого зробити.

"План роботи прописаний, план дій прописаний, все є – але це боротьба. Бо нам треба зробити 40 чи 50 пунктів за півтора року, які ми самі придумали. Треба зробити пам'ятник борщу, вулицю борщу, треба у світі купу активностей зробити", – сказав Клопотенко.

Він зауважив, що на щастя в Україні вже є багато селищ, названих на честь борщу.  

"Є багато речей зроблених, але треба показати ЮНЕСКО, що в Росії вони типу борщ їдять, але от нещодавно я бачив – "горячій свєкольнік", це вони борщ так називають. Нам треба зробити мільярди маленьких речей, які покажуть, що для нас це традиція і культура, а не просто – "ми хочемо нашу страву зафіксувати", – пояснив кулінарний експерт.

"Але результати вже перші є – CNN визнало борщ однією з 20-ти найкращих страв світу. Відома порноактриса Саша Грей почала варити… Молодець, на весь світ пропіарила… Можливо у нас буде ще багато людей, які покажуть, що ця страва реально наша – наприклад, Ілон Маск", – додав він.

Дивіться повний запис програми "Дійові особи":

Нагадаємо, в жовтні 2020-го року експертна рада при Міністерстві культури та інформаційної політики ухвалила рішення про внесення борщу до нематеріальної культурної спадщини України. Фахівці переконують, що борщ є саме українською стравою, а його перший рецепт записаний майже 4 століття тому.

Попередній матеріал
Держсекретар США їде в Україну – з ким зустрінеться Блінкен та що планують обговорити
Наступний матеріал
"Це єдиний спосіб захистити життя": Чорногорія розпочала щеплення вакциною Pfizer
Loading...