Серцево-судинна система
Серцево-судинна система novadoba.com.ua

Хвороби серця: чому виникають та як запобігти

  Регулярно відвідуйте свого терапевта чи сімейного лікаря, з яким підписали декларацію, та вчасно проходьте профілактичні скринінги

  На сьогодні серцево-судинні захворювання є головною причиною смертності українців. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

  ЧОМУ ВИНИКАЮТЬ ХВОРОБИ СЕРЦЯ:

  • Зайва вага.

  "Наразі кожен другий українець має різний ступінь надлишкової ваги. Це, своєю чергою, може стати причиною більшості хронічних захворювань, в тому числі й серцево-судинних", – зазначено в повідомленні.

  • Підвищений артеріальний тиск.

  "Кожен третій українець має підвищений артеріальний тиск і часто не знає про це. Підвищення артеріального тиску (артеріальна гіпертензія, гіпертонічна хвороба) виявляється у 25% дорослого населення України і належить до захворювань, які скорочують тривалість життя та призводять до інвалідності", – зауважено в повідомленні.

  • Вживання алкоголю та тютюну.

  "Зловживання алкоголем призводить до підвищення артеріального тиску, гіпертрофії серцевого м'яза, розвитку інфаркту міокарда та порушення мозкового кровообігу - інсульту. Кожен п'ятий українець курить і цим, зокрема, істотно збільшує ризики серцево-судинних захворювань. Інтенсивне куріння з підліткового віку (понад 20 років) може скоротити життя на 20-25 років, в тому числі і через хвороби серця", – повідомляє МОЗ.

  • Низька фізична активність.

  "Достатній рівень оздоровчої рухової активності має лише 3% населення України. Недостатня фізична активність призводить до збільшення ваги та розвитку захворювань серця", – підкреслено в повідомленні.

  • Стрес.

  "Стрес та тривожні стани більш ніж у 2 рази збільшують ризик серцево-судинних захворювань, а у разі хвороби - ускладнень та смерті", – зазначено в повідомленні.

  • Нездорове харчування.

  "Головні вороги серця - це переїдання, недостатнє споживання овочів та фруктів, безконтрольне вживання висококалорійної їжі, напоїв, солі", – наголошено в повідомленні.

  • Підвищений рівень цукру в крові.

  "Високий рівень цукру в крові мають понад 2 млн українців, половина з яких не знають про це і, відповідно, не отримують необхідного лікування", – зауважено в повідомленні.

  ЯК ЗАПОБІГТИ ВИНИКНЕННЮ ХВОРОБ СЕРЦЯ:

  •  Правильне харчування. Віддавайте перевагу овочам, фруктам, злакам, бобовим, горіхам, кисломолочним продуктам, нежирним сортам м'яса та риби. При цьому споживання жирів, масла, солодощів, алкоголю слід максимально скоротити.
  • Фізична активність. Більше рухайтеся, гуляйте на свіжому повітрі, займайтеся спортом. У середньому доросла людина повинна щодня ходити пішки на відстань не менше як 3 кілометри (або не менш як 30 хвилин).
  • Стресостійкість. Уникайте стресів та вчіться справлятися з ними.
  • Здоровий спосіб життя. Відмовтеся від куріння та алкоголю.
  • Контролюйте свій артеріальний тиск та рівень цукру в крові. Оптимальний рівень артеріального тиску для дорослої людини становить 120/80 мм ртутного стовбчика. Для більшості людей нормальними вважаються всі показники артеріального тиску, які не перевищують 139/89. Оптимальний рівень цукру капілярної крові (при заборі крові з пальця) від 3,3 до 5,5 ммоль/л. 
  • Регулярний медогляд. Регулярно відвідуйте свого терапевта чи сімейного лікаря, з яким підписали декларацію, та вчасно проходьте профілактичні скринінги. За необхідності ваш лікар може призначити швидкий тест на тропонін. Усі послуги, які надає лікар первинної медичної допомоги, на 100% гарантовано є безкоштовними та оплачуються з державного бюджету.

  Як повідомляв 5.UA, в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, як запобігти хворобі Альцгеймера.

  Попередній матеріал
  FIFA назвала найкращих футболіста і футболістку року
  Наступний матеріал
  По всій Україні відключили мовлення "UA:Перший" – Аласанія назвав причину

  Кашель, нежить і подразнення слизових оболонок: як впливають на здоров’я хімічні викиди з "Титану"

  У Бердянську зафіксували випадок холери

  Супрун дала поради, як заснути швидше

  Не лише підвищує настрій: Супрун пояснила, чим сміх корисний для організму

  Супрун розповіла, чи можна вживати їжу, на яку сіла муха

  Супрун розповіла про небезпеку шкільних лінійок і дала поради, як мінімізувати ризики