Лікар
Лікар Depositphotos

Супрун розповіла, до яких наслідків може призвести нерозбірливий почерк медиків

  Додаткові медичні витрати на лікування травм, пов'язаних з неправильним дозуванням ліків становлять $3,5 млрд на рік

  Тисячі лікарських помилок трапляються у світі через нерозбірливий почерк медичних працівників. Про це повідомила Уляна Супрун у Facebook.

  "В опублікованому звіті National Academies of Science's Institute of Medicine (США) вказано, що близько 1,5 мільйони пацієнтів травмуються через це щороку. Небезпечно це й тим, що такі помилки можуть мати летальні наслідки", – зазначила вона.

  У звіті також повідомляється, що додаткові медичні витрати на лікування травм, пов'язаних з неправильним дозуванням ліків становлять $3,5 млрд на рік.

  "Звісно, медики роблять це ненавмисно. Основна причина не найкаліграфічного почерку – кількість писанини і темп, в якому лікарі зазвичай працюють. Існують різні вимоги щодо документів, заповнення журналів, виписок і багатьох інших папірців, на які лікарі витрачають свій час. Зокрема, вони змушені писати дуже швидко в пікові години навантаження або почерк може ставати все більш нерозбірливим через втому", – наголошує вона.

  Супрун підкреслює, що форми письмової документації вже застаріли, тому що наразі весь світ переходить на електронні записи.

  "Україна теж відходить від перевантаження медицини папером і невиправданими записами та переходить до електронного формату ведення документації. Зокрема, ще у березні набув чинності наказ Міністерства охорони здоров'я №157, що скасовує необхідність заповнення від руки цілої низки морально застарілих форм – різних талонів та журналів з медичними записами, які не мали ніякої практичної необхідності. У лікарів тепер менше часу займе виписка стосів паперів, а у майбутньому ми плануємо повністю відійти від паперового документообігу", – заявила глава МОЗ.

  Наразі електронна система охорони здоров’я стала вже обов'язковою вимогою для укладання договорів з медичними установами, що надають первинну медичну допомогу.

  "У майбутньому електронна система дасть можливість кожному швидко отримати свою медичну інформацію, а лікарям – більш цілісно бачити картину здоров'я пацієнта. Лікарі будуть виписувати електронні рецепти і робити інші медичні записи, які не можна буде ні втратити, ні підробити або неправильно прочитати. Звісно, це треба впроваджувати не один рік", – додала Супрун.

  Як повідомляв 5.UA, в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун наголосила, що відсутність обіймів погано впливає на психіку людини.

  Попередній матеріал
  Указ про припинення договору про дружбу з РФ набув чинності: що далі
  Наступний матеріал
  Трамп виступає проти будівництва газопроводу "Північний потік-2" – Дуда

  Підвищити престиж професії: у МОЗ презентували стратегію розвитку медичної освіти

  Супрун розповіла, у скількох містах відкриють центри з трансплантації

  Супрун дала поради, як заснути швидше

  Не лише підвищує настрій: Супрун пояснила, чим сміх корисний для організму

  Для прискорення приїзду "швидкої": нові правила виклику невідкладної меддопомоги від МОЗ

  В Україні стартувала система, яка виявлятиме підроблені медичні довідки