"Казали, що буде краще, якщо прийму громадянство РФ" – перші слова Солошенка після повернення

Солошенко пробув у полоні 1 рік 10 місяців і 10 днів

Колишній політв'язень розповів, що покладав великі надії на контактну групу, яка працювала в Мінську, і слідкував за кожним її засіданням. Про це Юрій Солошенко розповів під час зустрічі з Петром Порошенком у Києві після повернення з Росії.

"10 місяців 1 рік і 10 днів я чекав цієї хвилини. Чекав, вірив і надіявся, що вона наступить, попри те, що мені весь час погрожували, що моя країна мене забула, що консул відмовляється зі мною зустрітися, що буде мені краще, якщо я прийму громадянство Росії і тоді все буде гаразд, тому що мене візьмуть під захист як не звинуваченого, а як свідка. Хоча все звинувачення і весь мій злочин, сценарій їх писався в кабінетах ФСБ і вони жодного разу не відступили від того сценарію, який написали", – розповів Солошенко.

Він наголосив: "Ловив кожне повідомлення по телебаченню. Але віра, що справді поїду додому, в мене з'явилася 5 травня, коли я прочитав в одній із газет, що Петро Олексійович сказав, що сьогодні я вже це можу сказати, що Солошенко і Афанасьєв приїдуть в Україну".

За словами Солошенка, людям, які постійно живуть в Україні, дихають і люблять свою країну "як само собою", важко оцінити його стан. "Коли приїхав, зараз ця любов через кожну пору відчувається", – зауважив чоловік.

Солошенко також подякував Порошенку і всім, хто брав участь у його визволенні. А також небайдужим людям з України, Росії та Канади, які йому писали. 

"В мене залишились друзі в Росії, але російська держава сьогодні ворожа нашій країні. І поки існує путінський режим, вона буде нам ворожою. Тому ми всі повинні робити все, щоб всі українці, які зараз перебувають у камерах, як ми були з Геною, щоб вони повернулись додому... Слава Україні", – підсумував Солошенко.

Нагадаємо, звільнені українські бранці путінського режиму зустрілись із журналістами і Президентом. 5.ua опублікував перші фото зустрічі.

Попередній матеріал
Солошенко й Афанасьєв прибули до Києва – перші фото
Наступний матеріал
Порошенко – звільненим бранцям: У вас не було жодної секунди коливань, що Україна бореться за вас

Афанасьєв і Солошенко приземлилися в "Борисполі" – "швидкі" повезли їх до Києва

У Кремлі заявили, що Путін офіційно помилував Солошенка і Афанасьєва

Афанасьєва і Солошенка обміняли на ідеологів "Бессарабської республіки"

Представники ЗМІ з'їжджаються в аеропорт "Бориспіль", аби зустріти Солошенка й Афанасьєва

З'явилось перше фото Афанасьєва і Солошенка на борту українського військового літака

Порошенко: Солошенко та Афанасьєв уже на борту українського літака