У Кремлі заявили, що Путін офіційно помилував Солошенка і Афанасьєва

  Підставою для обміну українських заручників стала не конвенція про відбування ув'язнення в Україні, як говорилося раніше, а помилування

  Нинішній президент Росії Володимир Путін своїми указами помилував Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенко. Про це сьогодні, 14 червня, повідомляє агенція "Інтерфакс-Україна" з посиланням на прес-службу Кремля.

  За наявними даними, Путін помилував Геннадія Афанасьєва, незаконно засудженого 17 грудня 2014 року Московським міським судом, звільнивши його від подальшого відбування покарання у російських застінках. Іншим указом Путін помилував Юрія Солошенка, незаконно засудженого 14 жовтня 2015 року тим же Московським міським судом, звільнивши його від подальшого відбування покарання у вигляді позбавлення волі. Обидва укази вступають в силу з дня підписання, уточнює прес-служба Кремля.

  Нагадаємо, 30 травня Геннадій Афанасьєв і Юрій Солошенко написали прохання про помилування на ім'я президента РФ. 11 червня міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що юридична сторона справи про звільнення Афанасьєва і Солошенка повністю завершена, тому можна говорити про "стриманий оптимізм". Зауважимо, Геннадій Афанасьєв отримав 7 років в'язниці нібито за "створення терористичного угруповання" в Сімферополі. Він був основним свідком у справі українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Утім, від показань відмовився, бо їх у нього вибивали катуваннями. 73-річного пенсіонера Юрія Солошенка в РФ звинуватили у шпигунстві на користь України.

  Попередній матеріал
  В ОБСЄ доповіли про втрати у лавах ЗСУ
  Наступний матеріал
  Афанасьєва і Солошенка обміняли на ідеологів "Бессарабської республіки"

  Представники ЗМІ з'їжджаються в аеропорт "Бориспіль", аби зустріти Солошенка й Афанасьєва

  З'явилось перше фото Афанасьєва і Солошенка на борту українського військового літака

  Порошенко: Солошенко та Афанасьєв уже на борту українського літака

  За Солошенком та Афанасьєвим відправили літак Міноборони – ЗМІ

  Мати Афанасьєва підтвердила інформацію, що обмін відбудеться сьогодні – ЗМІ

  Мін'юст передав РФ документи для повернення Солошенка і Афанасьєва