Афанасьєва і Солошенка обміняли на ідеологів "Бессарабської республіки"

  Українських політв'язнів Юрія Солошенка і Геннадія Афанасьєва обміняли на громадян України, одеських журналістів, які звинувачені в сепаратизмі

  Про це повідомляє одеське видання "Думская". Обмін відбувся на громадян України Олену Гліщинську та Віталія Діденка. Вони вже прибули до РФ а обмін на Афанасьєва і Солошенка. Гліщинська прибула до Росії зі своєю неповнолітньою дитиною. Вона перебувала в одеському СІЗО, а Діденко перебував у колонії Рівненської області.

  Гліщинську і Діденка звинувачують у сепаратизмі - вони були серед організаторів і активних учасників так званої "народної ради Бессарабії". За словами голови СБУ Василя Грицака, це було частиною плану дестабілізації, який російські спецслужби почали реалізовувати рік тому.

  Надалі планувалося здійснити політичні вбивства, підірвати мости і відрізати південь Одеської області від решти території України, ввести "зелених чоловічків", проголосити "незалежну Бессарабію" і дестабілізувати ситуацію в Україні, Молдові та Румунії.

  В результаті активної протидії з боку СБУ ці плани були зірвані. У березні-квітні були проведені арешти, серед затриманих були журналісти Артем Бузила, Віталій Діденко та Олена Гліщинська. Згодом Бузила був засуджений до чотирьох років обмеження волі, через рік вийшов на волю за "законом Савченко" й одразу ж покинув Україну. Гліщинська і Діденко були відправлені в Росію сьогодні.

  Як повідомляв 5.ua, про те, що незаконно засуджені у Росії українці Юрій Солошенко та Геннадій Афанасьєв уже перебувають на борту українського літака, повідомив Президент.

  Попередній матеріал
  У Кремлі заявили, що Путін офіційно помилував Солошенка і Афанасьєва
  Наступний матеріал
  Ердоган запропонував Путіну поліпшити відносини між країнами

  З'явилось перше фото Афанасьєва і Солошенка на борту українського військового літака

  Порошенко: Солошенко та Афанасьєв уже на борту українського літака

  За Солошенком та Афанасьєвим відправили літак Міноборони – ЗМІ

  Мати Афанасьєва підтвердила інформацію, що обмін відбудеться сьогодні – ЗМІ