mignews.com.ua

Афанасьєв і Солошенко приземлилися в "Борисполі" – "швидкі" повезли їх до Києва

  Літак із визволеними українцями приземлився на аеродромі, згодом звідти виїхали 5 карет "швидкої"

  Літак з визволеними українцями Геннадієм Афанасьєвим і Юрієм Солошенком приземлився в аеропорту "Бориспіль" поблизу терміналу "В" близько 17:40. Згодом п'ять автомобілів та швидка медична допомога, в яких орієнтовно перебувають звільнені з російського ув'язнення українці Геннадій Афанасьєв та Юрій Солошенко, виїхали з території летовища та поїхали у бік Києва. Про це повідомляє "Укрінформ". Як повідомили у прес-службі Президента, обидва українці будуть доправлені до "Науково-практичного центру профілактичної та клінічної медицини" Державного управління справами, де зустрінуться з Президентом України.

  Яку нагадує агенція, сьогодні, 14 червня, відбувся обмін українських заручників РФ Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка. Геннадій Афанасьєв – один з кримських активістів, який під час окупації Криму підтримував рух за єдину Україну, брав участь в акціях протесту. Його затримали 9 травня 2014 року в Сімферополі, як фігуранта сфабрикованої ФСБ справи Сєнцова-Кольченка, яку окупанти назвали "справою кримських терористів". 24 грудня 2014 року на закритому засіданні Московський міський суд визнав Геннадія Афанасьєва винним в тероризмі і засудив до 7 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.

  Юрій Солошенко – український пенсіонер, екс-директор полтавського оборонного заводу "Знамя". Солошенка затримали 5 серпня 2014 року у Москві, куди він приїхав на запрошення свого давнього російського колеги по роботі. Під час затримання у Солошенка вилучили 6 тис. доларів США, які, на думку російських слідчих, мали бути витрачені на придбання "секретних виробів". Солошенка звинувачували у тому, що він збирався вивозити з російського заводу обладнання для систем протиповітряної оборони. 14 жовтня 2015 року Мосміськсуд засудив Юрія Солошенка до шести років колонії суворого режиму за "шпигунство проти Росії".

  В обмін на українців Кремль отримав ідеологів сепаратистського промосковського заколоту за утворення т. зв. "бессарабської народної республіки" на Одещині.

  Попередній матеріал
  У Камбоджі археологи віднайшли велетенські середньовічні міста
  Наступний матеріал
  Солошенко й Афанасьєв прибули до Києва – перші фото

  У Кремлі заявили, що Путін офіційно помилував Солошенка і Афанасьєва

  Афанасьєва і Солошенка обміняли на ідеологів "Бессарабської республіки"

  Представники ЗМІ з'їжджаються в аеропорт "Бориспіль", аби зустріти Солошенка й Афанасьєва

  З'явилось перше фото Афанасьєва і Солошенка на борту українського військового літака