У Камбоджі археологи віднайшли велетенські середньовічні міста

Міста найімовірніше були зведені у ХІІ столітті

У Камбоджі археологи виявили безліч раніше невідомих середньовічних міст неподалік від відомого пам'ятника Ангкор-Ват. Про це повідомляє The Guardian.

Міста, вік яких становить приблизно 900-1200 років, були виявлені під тропічними лісами. Площа деяких міст дорівнює площі столиці Камбоджі. Міста були виявлені за допомогою дослідження, проведеного з повітря в 2015 році. Під час дослідження була вивчена площа в 1901 квадратний кілометр. Дослідники вважають міста належали могутній імперії, пік розквіту якої припав на ХІІ століття. 

Нові міста були відкриті за допомогою лидара (лазерного радара): з вертольотів до землі випускали промені лазера, що дозволило отримати детальну карту споруд, прихованих під покривом джунглів і ґрунту.

Ще в 2012 році перше (пілотне) обстеження виявило урбанізований ландшафт навколо міста Ангкора, то проект 2015 року показав, що інші поселення, більш раннього і пізнього періоду, також представляли собою процвітаючі міста. "Сільський і міський ландшафт, об'єднаний мережею каналів і доріг, був ядром найбільшої імперії", – зазначив історик Пітер Шеррок.

На думку вчених, нові відкриття змусять переглянути історію розквіту і занепаду кхмерської імперії. В період найбільшої могутності вона контролювала всю територію Південно-Східної Азії, але пізніше впала під ударами тайських племен. Однак виявлений археологами міський ландшафт ставить під сумнів історію швидкого залишення кхмерами Ангкору і руйнування останнього.

Зауважимо, що Ангкор-Ват ("храм Ангкор" – гігантський індуїстський храмовий комплекс в Камбоджі, присвячений богу Вішну. Є одним із найбільших з коли-небудь створених культових споруд, і одним з найважливіших археологічних пам'яток світу. Побудований в першій половині XII століття під час правління повелителя кхмерської імперії (Камбуджадеша) Сурьявармана II. У XV столітті був занедбаний, і заново відкритий вже європейцями в 1860 році.

/
/
/

Як повідомляв 5.ua, у травні 2016 року ізраїльські дайвери випадково зробили сенсацію у світі археології

Попередній матеріал
На Донеччині внаслідок обстрілу бойовиків постраждала 13-річна дівчинка
Наступний матеріал
Афанасьєв і Солошенко приземлилися в "Борисполі" – "швидкі" повезли їх до Києва

Норвезькі археологи підтвердили одну з подій середньовічної саги

Турецькі археологи знайшли незвичайну античну мозаїку

Бельгійський археолог удруге знайшов найдовший давньоєгипетський манускрипт

На Поштовій площі виявили нові археологічні знахідки XVII століття