Адаптивний карантин в Україні продовжать через погіршення ситуації з поширенням коронавірусу. Карантин триватиме до кінця липня. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль на сьогоднішньому засіданні уряду.
За словами Шмигаля, в Кабміні зараз не бачать кращого способу боротьби з пандемією, як продовжити дію обмежувальних заходів.
Оновлення:
В уряді уточнили, що продовження адаптивного карантину означає заборону на перебування в громадських приміщеннях, будівлях і транспорті без засобів індивідуального захисту. А в транспорті буде заборонено перевозити пасажирів більше, ніж місць для сидіння.
Також Кабмін оновив механізми, за якими в регіонах зі значним поширенням COVID-19 може відбуватися посилення карантину (заборона на проведення заходів, роботу транспорту та інше).
"Регіоном зі значним поширенням COVID-19 буде вважатися регіон, в якому є одна з таких ознак: завантаженість ліжок становить понад 50%; середня кількість ПЛР і ІФА-тестів становить менше ніж 24 на 100 тис. населення протягом останніх 7 днів; коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 більше ніж 11%; показник динаміки зростання випадків інфікування COVID-19 більше ніж 8 випадків 100 тис. населення", – наголошується в повідомленні.
Рішення про посилення або ослаблення обмежувальних заходів і надалі прийматимуть регіональні комісії на основі оцінки епідситуації.
Нагадаємо, 17 червня в Україні зафіксований антирекорд за добовою кількістю підтверджених випадків COVID-19 – 758 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 43 дитини та 50 медичних працівників. Госпіталізовано в заклади охорони здоров'я 175 осіб. За добу одужали 415 осіб, померла 31 особа.
Зазначимо, що кількість інфікованих уже майже тиждень поспіль тримається на високому рівні, порівняно з минулими місяцями. У МОЗ це пояснюють тим, що суспільство легковажно почало ставитися до обмежень.
20 травня Кабінет Міністрів ухвалив рішення про перехід на адаптивну модель карантину з 22 травня до 22 червня.
Як відомо, з 12 березня в Україні діє карантин, покликаний стримати поширення коронавірусу. Від 16 березня на територію України заборонили в'їзд іноземцям (окрім тих, які мають посвідку на проживання). А з 17 березня обмежили міжнародне пасажирське авіа-, залізничне та автобусне сполучення. 27 березня Україна повністю закрила свої кордони для пасажирських перевезень. Згодом карантин декілька разів продовжували і послаблювали. Перший етап послаблення обмежувальних заходів почався 11 травня. Загалом їх п'ять. Останній був введений 15 червня. Утім, Київ та ще 10 областей досі не можуть перейти до більших послаблень.