Тимчасова слідча комісія Верховної Ради визнала системні порушення в розслідуванні нападів на активістів у 2017-2018 роках. А в найбільш резонансних справах – убивстві Катерини Гандзюк та арешті Сергія Стерненка – вбачають ознаки політичного замовлення. Як відреагували на звіт ТСК народні депутати, знає кореспондентка "5 каналу" Леся Головата.
Опозиційна фракція "Європейська солідарність" відреагувала на мовний конфлікт навколо McDonald's та мовної політики – вони мають у меню дві мови – українську та англійську. Це помітили проросійські блогери та закликали бойкотувати заклади. Натомість у "ЄС" влаштували сніданок перед засіданням – на підтримку ресторану.
"Це чудово, що McDonald's працює сьогодні не тільки на виконання мовного закону, на розширення присутності української мови у побуті, а й дає дуже хороший приклад – це соціальна відповідальність бізнесу, повага до законів держави. McDonald's – один з найбільших платників податків. Ми закликаємо весь бізнес так само переходити на українську", – заявила співголова "ЄС" Ірина Геращенко.
Саме засідання ВР почалося з хвилини мовчання, адже сьогодні мала святкувати свій день народження херсонська активістка Катерина Гандзюк. ТСК, яка розслідує напади на активістів, представила свій звіт, де зійшлися на тому, що розслідування 55 справ щодо нападів на активістів за 2017 та 2018 роки, серед яких і справа Сергія Стерненка, мають систематичні порушення.
11 червня, коли ТСК подала свій звіт, справу Катерини Гандзюк передали на дорозслідування, щодо справи Владислава Мангера подали клопотання про зміну запобіжного заходу. А ще один з ймовірних організаторів Ігор Павловський, який перебуває в СІЗО, впродовж 10 місяців 17 разів не з'являвся за судові засідання.
"Висновок такий – по Мангеру ми задоволені тим, як іде зараз слідство. Є Павловський, є Рищук. Чому, наприклад, з 17 судових засідань – 10 місяців тривають, Павловський жоден раз не був приведений у суд. Родичі Катерини робили клопотання і також не були задоволені", – повідомив заявив голова ТСК Ігор Василів.
"Мені дуже шкода, що сьогодні цей парламент, який добре знає, в яких муках померла дівчина, на яку вилили кислоту, не може послухати 10 хвилин звіту комісію, яка виявила важливі речі. Вона виявила, що слідство відбувається не належним чином", – заявила членкиня ТСК Вікторія Сюмар.
"Фактично ті справи, про які ми говоримо, це справи, в тому числі, Катерини Гандзюк і Сергія Стерненка – як дві ключових. Особливо Сергія – вона містить політичне замовлення і тиск", – заявила нардеп від "Голосу" Соломія Бобровська.
Заслуховування звіту видавалося дивним – на доповідь дали 3 хвилини. Тож заслухати всі аргументи депутати не могли. Натомість депутати ухвали, що ТСК продовжить працювати наступних пів року. До сесійної зали викличуть генеральну прокурорку та керівника СБУ.
Нагадаємо, до Печерського суду столиці, де нині в суді розглядають зміну запобіжного заходу Владиславу Мангеру – підозрюваному в організації нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк, за годину приїхали дві карети швидкої допомоги. Кому стало зле — невідомо.
Як повідомляв 5.UA, 31 липня 2018 року активістку Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою. 4 листопада після численних операцій вона померла. Підозрюваними співорганізаторами злочину, за даними слідства, є Ігор Павловський та Олексій Левін, а замовником – голова Херсонської облради Владислав Мангер.