Ольга Стефанишина
Ольга Стефанишина Програма Рандеву / 5 канал

Ексзаступниця Супрун: Нині у МОЗ ходить соратниця Богатирьової і допомагає проводити "потрібні" тендери

Читайте по-русски
Стефанишина також сказала, що не знає напевно, хто прикриває схеми в МОЗ, але це точно люди з вищого керівництва влади

Ексзаступниця Уляни Супрун, народний депутат від "Голосу" Ольга Стефанишина в "Рандеву" на "5 каналі" розповіла, що, за її інформацією, МОЗ нині регулярно відвідує соратниця Раїси Богатирьової (чільниця МОЗ часів Януковича – ред.), яка уже допомогла нинішньому чільнику МОЗ Максиму Степанову провести тендер.

"Я в МОЗ дуже рідко ходжу, але знаю, що одна людина точно ходить (у МОЗ – ред.). Її звуть Галина Довганчин, і вона була одним з керівників відділів Богатирьової, коли до 40% коштів відмивалися на тендерних  закупівлях МОЗ. Це людина Богатирьової зараз у МОЗ допомагає проводити тендери", – розповідає Стефанишина.

Нардеп також розповіла: "Пам'ятаєте, коли була історія, яка триває і досі, оця епічна закупівля Степановим костюмів захисту для лікарів. Я просто нагадаю, що держпідприємство "Медичні закупівлі України" провело тендер і запропонувало МОЗ купити один костюм за 244 гривні, а пан Степанов майже за 500 потім купив. Тобто забрав гроші собі в тендерний комітет. І за моєю інформацією, пані Довганчин допомогла цю тендерну закупівлю організувати. Вона ходить у МОЗ майже щодня. І саме ця людина допомагала Богатирьовій фактично організовувати оці тендери, коли до 40% коштів на ліках просто переплачували".

Додамо, що у МОЗі всі обвинувачення відкидають. Заступниця міністра Світлана Шаталова заявила, що костюми, про які домовилися "Медичні закупівлі", не відповідають вимогам, тому МОЗ і придбали закордонні. 

На запитання ведучої, навіщо Степанову нині мати взаємини з людьми Богатирьової, Стефанишина відповіла: "А яка фракція у ВР дала голоси за Степанова? Це "ОПЗЖ". Я ні на що не натякаю, просто кажу факти".

Стефанишина також сказала, що не знає напевне, хто прикриває схеми в МОЗ, але це точно люди із вищого керівництва влади.

"Я згоджуся з тим, що не лише міністр бере участь у всій цій історії, бо ми бачили Зоряну Скалецьку, бачили Леоніда Ємця, а люди ті самі ходять. Я думаю, що це на рівні вищого політичного керівництва і домовленість між різними фракціями. Прізвищ я не знаю, – хто конкретно це "кришує", але це точно на рівні вищого політичного керівництва", – сказала ексзаступниця Супрун.

Як повідомляв 5.UA, із 1 квітня в Україні стартував другий етап медичної реформи. Заклади охорони здоров’я, які надають спеціалізовану або вузькоспеціалізовану медичну допомогу, повинні працювати за принципом "гроші за пацієнтом". Водночас Міністерство охорони здоров’я підготувало постанову, якою планує повернутися до старих методів фінансування системи охорони здоров’я. При цьому очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що уряд не збирається згортати медичну реформу. 

Попередній матеріал
Громадський транспорт виходить з карантину: останні приготування, реакція водіїв та киян
Наступний матеріал
День вишиванки: античні скульптури Львова одягли у вишиті сорочки – відео
Loading...

Працівникам офісів дозволили повернутися на роботу, однак за певних умов

Протидія COVID-19: онлайн-брифінг міністра охорони здоров'я Максима Степанова

Майже два місяці система була паралізована: МОЗ таки видало накази для розблокування закупівель

Степанову не підійшов жоден конкурсний кандидат на посаду голови НСЗУ

Послаблення карантину: онлайн-брифінг за підсумками засідання Кабміну

В Україні від коронавірусу одужали майже 6 тисяч пацієнтів – статистика хвороби в регіонах