МОЗ
МОЗ 5 канал

Пацієнтські організації вимагають звільнення Степанова через блокування закупівлі ліків для тяжкохворих

Читайте по-русски
У вересні запаси препаратів можуть закінчитися, стверджують у ГО

Міністерство охорони здоров'я блокує закупівлю ліків для пацієнтів з тяжкими діагнозами. Про це заявляють низка пацієнтських організацій, інформує "5 канал".

Зокрема стверджують, що чиновники профільного міністерства не підписали документи для купівлі ліків за державні кошти цього року, тому у вересні запаси можуть закінчитися. А це 38 закупівельних програм з рідкісних та тяжких хвороб для недужих на рак, серцево-судинні захворювання, вірусні гепатити, туберкульоз, ВІЛ/СНІД. 

В організаціях звертаються до прем'єр-міністра і президента з вимогою звернути увагу на проблему.

"Нам достеменно невідомо, скільки зараз ліків є в залишках у нашій державі. Ця інформація приховується МОЗ. Ми вимагаємо зробити її публічною. Сьогодні ми закликаємо президента, що міністр охорони здоров'я Степанов має піти у відставку, бо він провалив закупівлі життєво важливих ліків", – розповідає Інна Іваненко, виконавча директорка благодійного фонду "Пацієнти України".

"Восени ми особисто зустрічалися з представниками МОЗ десять разів з питання завалу лікування. Щоразу ми отримували відповідь, що все прекрасно. У фіналі, в кінці року були завалені закупівлі. Довелося звертатися до програм гуманітарної допомоги в світі, щоб владнати цю проблему", – каже Дмитро Шерембей, голова БО "100% Життя".

"Ви весь час говорите, де пацієнти і що нічого страшного, "плюс-мінус десь напевно хтось помре". Так ось у мене зараз такий стан, що я виведу вам лисих онкохворих дітей під МОЗ, які будуть там палити і стріляти його", – говорить Ольга Кудіненко, засновниця БФ "Таблеточки".

Нагадаємо, 18 травня набула чинності постанова Кабінету Міністрів про державне регулювання цін на товари, які мають істотну соціальну значущість, і товари протиепідемічного призначення.

 

Попередній матеріал
8 місяців без зарплати: портовики перекрили дорогу "Чорноморськ – Одеса"
Наступний матеріал
"ЄС" починає всеукраїнський збір підписів на підтримку медиків – із якими вимогами
Loading...

У МОЗ розповіли, коли в Україні дозволять проводити масові заходи

Українські тест-системи на COVID-19 отримали верифікацію Інституту епідеміології – Ляшко

В Україні зріс показник захворюваності на COVID-19 серед медиків – МОЗ

МОЗ дозволить відкрити пляжний сезон в Україні

В Україні за добу підтвердили найменшу кількість випадків захворювання на коронавірус

Степанов розповів, що могло статися, якби не закрили метро