Захисний костюм
Захисний костюм 5 канал / Час. Підсумки тижня

"Костюми-привиди": У МОЗ пояснили, чому медики досі не отримали закуплені захисні комбінезони

  Читайте по-русски
  Засоби захисту мали поставити ще до 1 травня – але і через два тижні після цієї дати їх досі немає

  На початку квітня МОЗ закупило в китайського виробника 70 тис. комбінезонів для медиків, заплативши за це на 40% більше, аніж вартували вітчизняні аналоги. Тоді у відомстві виправдалися тим, що начебто в костюмів набагато вища якість.

  Ці засоби захисту мали поставити в Україну ще до 1 травня. Однак на дворі вже 15-те число – а лікарі так досі нічого і не отримали. Скандал в інтерв'ю "BBC Україна" прокоментував міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

  "Це не просто костюми іншої якості. Є костюм маляра, а є костюм біологічного захисту. Я думаю, що ви розрізняєте, що це абсолютно інша продукція", – зауважив він.

  Далі Степанов запевнив, що коли міністерство та закордонний постачальник укладали договір – то за ним костюми в Україну мали привезти якраз до 1 травня. Але…

  "25 квітня ми отримали лист від китайської сторони, що Державна митна служба Китаю ввела певне обмеження на експорт матеріалів – костюмів і засобів захисту", – зазначив міністр.

  Він додав, що за останніми даними, костюми "вже у Пекіні" та "їх вантажать". А перший борт з вантажем має вилітати у п'ятницю, 15 травня.

  "Мають прибути до України найближчими днями. Є затримка з постачанням – це форс-мажор, бо це було рішення китайської влади і стосувалося не тільки товарів для України, а й для багатьох інших країн, – запевнив Степанов.

  Попередній матеріал
  Будинок, якого "немає": у голови СБУ Баканова знайшли таємний маєток під Києвом
  Наступний матеріал
  Удавання Росії, що її нема на Донбасі, є абсурдом – США розповіли про сучасну зброю, яку застосовує РФ на сході України
  Loading...