Зона відчуження
Зона відчуження 5.UA / Фото: Марія Бєляєва

Директор Міжнародного агентства з атомної енергії відвідав Чорнобильську АЕС

Читайте по-русски
Наступний етап – розбирання залишків реактора під укриттям

Директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Гроссі вшанував пам'ять загиблих унаслідок Чорнобильської катастрофи, поклавши квіти до пам'ятника героям Чорнобиля під час відвідування АЕС, передає "5 канал".

Зазначається, що інженери станції провели гендиректору екскурсію. У спецкостюмах Рафаель Гроссі та ті, хто його супроводжував, змогли оглянути новий безпечний конфайнмент. Показали групі також систему вентиляції та операційну залу, де інженери стежать за всіма процесами, що відбуваються всередині. Рафаель Гроссі наголосив, що нове безпечне укриття було неодмінною умовою для продовження роботи з подолання наслідків Чорнобильської катастрофи. Зокрема, наступний етап – розбирання залишків реактора під укриттям. Зараз завдання України – перетворити Чорнобильську зону на безпечний об'єкт.

"Зараз, коли новий безпечний конфайнмент побудований, є нове сховище відпрацьованого ядерного палива сухого типу ми вже можемо перейти безпечним чином до нової фази. МАГАТЕ буде з вами, пліч-о-пліч, як це було останні 35 років", – наголосив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Госсі.

Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський додав: "Новий фонд для допомоги того, щоб дійсно перетворити цю Чорнобильську зону на екологічно безпечну систему до 2064 року. Зняти з експлуатації Чорнобильську атомну станцію і справді зробити з зони відчуження – зону відродження".

Нагадаємо, відтепер Чорнобильська атомна станція може зберігати відпрацьоване ядерне паливо в новому, безпечному місці. Сховище отримало ліцензію на роботу від Держатомрегулювання. Документ вручили в зоні відчуження під час офіційних заходів з нагоди 35-х роковин катастрофи на Чорнобильській АЕС.

 

Попередній матеріал
Вибухи на складах боєприпасів у Чехії могли бути частиною операції РФ проти України – ЗМІ
Наступний матеріал
"Європейська солідарність" висловила рішучий протест проти обмежень свободи слова в ПАРЄ
Loading...

Роковини Чорнобильської трагедії: у Києві представили першу діджитал-ікону

Ната Жижченко (ONUKA) і Лала Тарапакіна про річницю катастрофи на ЧАЕС – "Кондратюк у понеділок"

"Були аварії і до 26 квітня 1986 року": СБУ оприлюднила секретні документи про Чорнобильську катастрофу

Чорнобиль 35 років тому та нині: архівні кадри і спогади про одну з найбільш техногенних катастроф людства

Роковини Чорнобильської трагедії: Прип'ять до та після трагедії – фотогалерея

35 років Чорнобильській катастрофі: які секрети досі приховують про найбільшу техногенну аварію в історії