Чехія, прапор Чехії
Чехія, прапор Чехії Depositphotos

Вибухи на складах боєприпасів у Чехії могли бути частиною операції РФ проти України – ЗМІ

Читайте по-русски
Експерти переконані, що причина вибуху на складах – бажання підірвати обороноздатність України

Для того щоб Київ у 2014 році не зміг купити зброю і боєприпаси, необхідні для оборони у війні на сході України, ГРУ Росії могло організувати вибухи на складах боєприпасів у Чехії, як частину операції проти України. Про це йдеться у спільному розслідуванні Bellingcat, The Insider та "Респект".

Журналісти з'ясували, що за операцію, яка почалася в липні 2014-го, відповідали співробітники таємного підрозділу в Москві. Вони мали влаштувати вибухи на чеських складах та отруїти "Новічком" торговця зброєю Еміліана Геберева, який нібито і мав постачати її до України. А 2015-го планували влаштувати ще один вибух, але вже у Болгарії. У Bellingcat також з’ясували, що співробітники секретного підрозділу спілкувалися з російськими військовими на сході України та місцевими ватажками у 2014-2015 роках. А ще розслідувачі виявили, що Росія пропонувала вищі ціни продавцям зброї, чиї боєприпаси потенційно могла б купити українська армія. Українські журналісти та експерти також переконані, що причина вибуху на складах – бажання підірвати обороноздатність України.

"Геберев працював з Україною. Після того, як були підірвані належні йому снаряди, які, ймовірно, він пропонував продати в Україну, його отруїли. Все це – спецоперації російських спецслужб, які хотіли запобігти забезпеченню української армії боєприпасами. Бо вони чудово розуміють, наскільки в нас не вистачає боєприпасів", – зазначає головний редактор "Цензор.Нет" Юрій Бутусов.

Директор New Geopolitics Research Network запевнив: "Корисність таких поставок була досить відчутною для нашого положення на фронті. Оскільки вони у країні НАТO пішли на такі диверсії з використанням вибухівки, це означає, наскільки вони переймалися цією проблемою".

Нагадаємо, російські агенти могли організувати диверсії в Болгарії – припускають розслідувачі, бо також причетні до підриву складів у Чехії у 2014-му. Ці ж розвідники отруїли "Новічком" болгарського бізнесмена Еміліана Гебрева та його сина. Торговець офіційно продавав зброю та військові товари Україні – для боротьби з Росією.

Попередній матеріал
Позачергові засідання ВР: провалена вакцинація та ще 13 питань
Наступний матеріал
Директор Міжнародного агентства з атомної енергії відвідав Чорнобильську АЕС
Loading...

На фронті підірвався автомобіль ЗСУ: один воїн загинув, троє поранені

Вибух на Позняках: п'ятьом службовцям "Київгазу" повідомили про підозру

Вибух на окупованому Донбасі: ОБСЄ підтвердила смерть дворічної дівчинки

Вибухи складів боєприпасів: Росія у відповідь вишле чеських дипломатів

На підірваних російськими агентами складах у Врбетіце була зброя для України – чеські ЗМІ

На ядерному об'єкті Ірану стався потужний вибух – підозрюють диверсію Ізраїлю