Віталій Марків
Віталій Марків Фото МВС України

До справи гвардійця Марківа залучено українського адвоката і Національну поліцію – МВС

  Читайте по-русски
  Італійські журналісти планують зняти документальний фільм у справі Марківа, кажуть у міністерстві

  МВС шукає додаткові докази непричетності українського гвардійця Віталія Марківа до загибелі італійського журналіста Андреа Роккелі, повідомила прес-служба відомства.

  29 жовтня під час інвестиційного форуму в Маріуполі Арсен Аваков зустрівся з послом Італії в Україні Давіде Ла Чечіліа. Чільник МВС повідомив італійську сторону, що розслідуванням загибелі журналіста Рокеллі займалася СБУ. По гарячих слідах проводити слідство тоді завадили активні бойові дії у Слов’янську.

  15 жовтня 2019 року матеріали справи передали українській поліції.

  "Нині слідчий у справі гвардійця вже звернувся в прокуратуру Італії з пропозицією надати їм статус спостерігача в цьому розслідуванні в рамках міжнародного правового поля", – сказав Аваков.

  Ла Чечіліа пообіцяв Авакову налагодити комунікацію з урядом Італії у справі Марківа.

  Крім того, заступник голови МВС Антон Геращенко 29 жовтня за дорученням відомства зустрівся з гвардійцем. Заплановано низку зустрічей Геращенка за захисників армійця. Про це він повідомив у Facebook.

  "Разом з найкращими італійськими адвокатами Раффаеле Делла Валле та Нікколо Бертоліні до його захисту приступив і український адвокат Олександр Чебаненко. Апеляція на абсурдний, неправосудний і не маючий нічого спільного з реальністю вирок буде подана вчасно. Слухати справу буде апеляційний суд присяжних міста Мілана", – написав Геращенко.

  Крім того, він поширив текст обвинувального вироку Віталія Марківа у перекладі на українську мову.

  Також до МВС звернулася група італійських журналістів, які планують зняти документальний фільм у справі Марківа, кажуть у відомстві. Міністерство пообіцяло надати всебічну допомогу.

  Довідка. Віталій Марків був затриманий в Італії влітку 2017 року за інспірованим звинуваченням у причетності до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі 24 травня 2014 року під час бойових дій сил АТО із бойовиками Гіркіна у Слов’янську. За свідченнями українських військових, Марків не причетний до загибелі Андреа Рокеллі. У гвардійському підрозділі тоді не було важкої зброї, а саме мінометів, вогнем з яких міг бути вбитий іноземний фотограф, який перебував на позиціях проросійських бойовиків і умисно наражав себе на небезпеку, попри офіційні застереження посольства Італії не їхати в зону бойових дій.

  Нагадаємо, на думку суддів, перебіг подій був таким, як розповів Віталій Марків журналістці Іларії Морані. Її статтю, опубліковану в газеті Corriere della Sera, присяжні називають "зізнанням солдата та важливим елементом доказової бази обвинувачення". Хоча сторона захисту і сам Марків називали публікацію "вільною неправдивою інтерпретацією телефонної розмови", що відбулася між нацгвардійцем та італійськими журналістами.

  Попередній матеріал
  Розведення військ біля Золотого-4 триватиме протягом трьох діб – Міноборони
  Наступний матеріал
  Українці зможуть купувати валюту та банківські метали без обмежень по сумі – НБУ