Розведення військ не відбулося
Розведення військ не відбулося mil.gov.ua

Розведення військ біля Золотого-4 триватиме протягом трьох діб – Міноборони

Читайте по-русски
Обстріл, про який у штабі ООС повідомляли напередодні, відбувся не в зоні розведення сил і засобів, зазначили у відомстві

Заходи щодо розведення військ біля Золотого-4 триватимуть протягом трьох діб і мають завершитися 1 листопада. Про таке повідомив генерал-лейтенант Володимир Кравченко, повідомлено на сайті Міноборони.

"Через МЗС буде повідомлено СММ ОБСЄ про завершення процесу розведення військ", — додав він.

За словами Кравченка, 27 жовтня командування ООС поінформувало МЗС про готовність почати розведення 29 жовтня, на що отримало підтвердження. Також він повідомив, що "російсько-окупаційні підрозділи підтвердили наміри (через СММ ОБСЄ) про готовність почати розведення 29 жовтня".

"Наголошую, що українська сторона не веде прямих переговорів з НЗФ противника, а діє винятково через СММ ОБСЄ", – зазначив командувач Об’єднаних сил Кравченко.

Таким чином, 29 жовтня о 12.00 розпочався процес розведення військ з обох сторін на ділянці №2 в районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області.

Як пояснив Володимир Кравченко, хронологія розведення є такою:

  • О 12.00 з обох сторін було дано білий сигнал ракети, що підтвердило готовність до дзеркального розведення.
  • О 12.15 здійснено повторні сигнали (зелених ракет) про підтвердження готовності.
  • О 12.20 практичне розведення сил і засобів розпочато.
  • З 12.20 до 14.00 було переміщено 15 військовослужбовців підрозділу Об’єднаних сил зі зброєю з позицій на 1 км, де вони зайняли заздалегідь підготовлені позиції.

Командувач Об’єднаних сил укотре наголосив, що розведення відбувалося під наглядом спостерігачів СММ ОБСЄ, із використанням БПЛА та СЦКК.

"Загалом, заходи щодо розведення сил і засобів відбуватимуться протягом трьох діб. 1 листопада через МЗС буде повідомлено СММ ОБСЄ про завершення процесу розведення військ", – повідомив генерал-лейтенант Володимир Кравченко.

Як зазначили в Міноборони, 18 жовтня Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ було зафіксовано останній обстріл ділянки розведення в районі селища Золоте-4. Там наголосили, що обстріл, про який у штабі ООС повідомляли напередодні, відбувся не в зоні розведення сил та засобів.

Нагадаємо, сьогодні, 29 жовтня, під ОПУ зібралися активісти з вимогою не здавати українські території Росії. Крім того, на розведення військ у мережі відреагували громадські діячі і активісти.

Попередній матеріал
"Ми представили інвесторам сотні проєктів": Зеленський про результати форуму в Маріуполі
Наступний матеріал
До справи гвардійця Марківа залучено українського адвоката і Національну поліцію – МВС
Loading...

Брифінг речника Міністерства оборони

Ситуація в ООС: 16 обстрілів за добу, під Гнутовим ворог гатив із мінометів та БМП

"Постановка у стилі Путіна?": ЗМІ з'ясували, з ким міг зустрічатися Зеленський у Золотому

Брифінг речника Міністерства оборони

Доброволець, з яким Зеленський завів суперечку, розповів, про яку зброю йшлося

"Зброю забрати?": Зеленський хамив і погрожував ветерану АТО через питання щодо розведення сил