#FreeMarkiv
#FreeMarkiv 5 канал

#FreeMarkiv: під стінами МЗС відбулася акція на підтримку засудженого нацгвардійця – включення

Читайте по-русски
До акції долучився і звільнений з російського ув'язнення режисер Олег Сенцов, а також дружина Віталія Марківа

Акція на підтримку засудженого в Італії українського нацгвардійця Віталія Марківа відбулася у Києві. Активісти прийшли з вимогами під стіни вітчизняного МЗС – по тому з плакатами та вигуками рушили до будівлі посольства Італії в Україні.

Близько сотні учасників заходу вимагають від керівництва країни і дипломатів посилити свої дії щодо звільнення українця. Організатори наголошують – їхня акція не політична, прагнуть лише справедливого суду для ув'язненого українця.

До акції долучився і звільнений з російського ув'язнення режисер Олег Сенцов, а також дружина Віталія Марківа.

"Я надіюся і вірю, що Україна визнає офіційно Віталія політв'язнем, який третій рік вже у європейській в'язниці через те, що захищав Україну. Сподіваюся, що українське посольство в Італії висловить свою чітку позицію щодо захисту мого чоловіка", – зазначила Діана Марків.

"Це однозначно політична справа. Він однозначно політичний в'язень. Йому потрібна така ж підтримка, як і іншим нашим хлопцям, які находяться в тюрмах Донеччини та РФ. За його свободу потрібно боротися", – наголосив Сенцов.

Нагадаємо, у липні 2019 року суд міста Павія засудив нацгвардійця до 24 років ув'язнення. Марківа затримали влітку 2017 року в аеропорту Італії. Його звинуватили у причетності до смерті італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі, який загинув навесні 2014 року під час бойових дій у Слов'янську.

Попередній матеріал
Брифінг речника Міністерства оборони
Наступний матеріал
Під ОПУ активісти побудували стіну – вимагають не допустити відведення військ