Віталій Марків
Віталій Марків Фото МВС України

Справа нацгвардійця Марківа: суд Італії пояснив вирок українцю

  Читайте по-русски
  На думку суддів, перебіг подій був таким, як розповів Віталій Марків журналістці Іларії Морані

  Суд присяжних міста Павії (Італії) оприлюднив мотиваційну частину вироку українському нацгвардійцю Віталію Марківу, якого раніше засудили до 24 років ув'язнення за звинуваченнями у причетності до загибелі італійського фоторепортера Андреа Роккеллі під час війни на Донбасі у 2014 році.

  Як повідомляє "Радіо Свобода", присяжні вважають, що Марків активно сприяв умисному убивству іноземних журналістів на околиці Слов’янська, який був на той час окупований бойовиками.

  "У засідці проти журналістів Марків брав активну участь", – зазначено у підсумковій частині вироку, текст якого містить 176 сторінок.

  Судді вважають, що 24 травня 2014 року Марків був на горі Карачун і зі своєї бойової позиції мав хороший огляд на фабрику Zeus Ceramica і залізницю, неподалік від якої загинули італієць-фотограф Роккеллі й росіянин Андрій Миронов.

  На думку суддів, перебіг подій був таким, як розповів Віталій Марків журналістці Іларії Морані. Її статтю, опубліковану, в газеті Corriere della Sera, присяжні називають "зізнанням солдата та важливим елементом доказової бази обвинувачення". Хоча відомо, що сторона захисту і сам Марків називали публікацію "вільною неправдивою інтерпретацією телефонної розмови", що відбулася між нацгвардійцем та італійськими журналістами.

  Як повідомляв 5.UA, у липні 2019 року суд міста Павія засудив нацгвардійця Віталія до 24 років ув'язнення. Марківа затримали влітку 2017 року в Італії. Його звинуватили у причетності до смерті італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі, який загинув навесні 2014 року під час бойових дій у Слов'янську. 

  Побратими Віталія переконані: звинувачення безпідставні, і записали відповідне звернення. У Нацгвардії запевняють: Марків не може бути до цього причетним, бо фотограф загинув унаслідок мінометного обстрілу, а в 2014 році в добровольчих батальйонів взагалі не було на озброєнні мінометів.

  Попередній матеріал
  "Ще одна сторінка, яка навіки буде вписана в нашу історію і серця!": Епіфаній про новий крок ПЦУ
  Наступний матеріал
  У США розслідують діяльність Джуліані в Україні
  Loading...