Нардеп, ветеран АТО Богдан Матківський
Нардеп, ветеран АТО Богдан Матківський 5 канал

Справа Марківа: побратими нацгвардійця розповіли про обставини процесу в Італії

Читайте по-русски
Нині італійська прокуратура отримала дозвіл і на відкриття кримінального провадження щодо нардепа України, ветерана АТО Богдана Матківського

Безпрецедентне рішення для італійської Феміди. Побратими Віталія Марківа, які підтримували його під час судових засідань в Італії, розповіли про обставини процесу. Про таке повідомляє "5 канал".

Безпосередній командира нацгвардійця під час бойових дій біля Слов'янська, а нині народний депутат Богдан Матківський особисто перебував на останньому судовому засіданні, коли напередодні Марківа заґратували на 24 роки. Заявив, що італійська прокуратура тепер отримала від суду дозвіл і на розслідування і його ймовірної причетності до загибелі італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі.

Водночас, суд присяжних, який ухвалив обвинувальний вирок для Марківа, був створений винятково з мешканців міста Павія, які особисто знали Рокеллі та апріорі мали конфлікт інтересів у справі.

Також за два роки судового процесу представники італійської прокуратури жодного разу не прибули на безпосереднє місце загибелі Рокеллі. Хоча саме на цьому не раз наполягали представники української прокуратури. Тож вирок у справі українця – його побратими назвали не інакше як політичним та заангажованим.

Ветеран Мирослав Гай в коментарі "5 каналу" сказав: "Віталій не мав змоги вбити того журналіста і навіть поцілити. І не міг бути співучаником, тому що Національна гвардія не мала на той час ані мінометів, не проходила вишколів щодо наведення вогню і не навчалася працювати з мінометами".

Богдан Матківський каже: "І одинадцять суддів присяжних, які робили це судилище, вони були саме з цього міста. Тобто вони вже наперед були певною мірою заангажовані і тому саме такий результат я, на жаль, передбачав.

Як відомо, нардеп разом із Марківим проходив службу у батальйоні імені генерала Кульчицького в 2014-му. Брав участь у бойових діях під горою Карачун, що біля Слов'янська, має бойові нагороди, на фронт пішов після Революції Гідності. Напередодні Матківський був у залі суду у Павії і підтримував побратима.

Як повідомляв 5.UA, вчора, 12 липня 2019 року, нацгвардійця Віталія Марківа в Італії засудили до 24-х років ув'язнення.

Попередній матеріал
Будівлю телеканалу "112 Україна" в Києві обстріляли з гранатомета – всі подробиці (оновлено)
Наступний матеріал
"Слід налаштовуватися на агресивну, віроломну, підступну і антиукраїнську хвилю": Андрухович у "Рандеву" – відео
Loading...