Валюта, грошові перекази
Валюта, грошові перекази https://www.imagenesmy.com/

Українці зможуть купувати валюту та банківські метали без обмежень по сумі – НБУ

Читайте по-русски
За оцінками НБУ, ці послаблення істотно не вплинуть на валютний ринок

З 5 листопада українці зможуть купувати валюту та банківські метали без обмежень по сумі. Про це повідомили в Національному банку України.

З 5 листопада НБУ скасовує обмеження на купівлю іноземної валюти і банківських металів фізичними особами в еквіваленті 150 000 грн на день через касу банку, фінустанови або за допомогою онлайн-банкінгу.

Як повідомили в Нацбанку, втрачає чинність для фізосіб вимога надавати в банки документи на підтвердження підстави для купівлі безготівкової валюти.

За оцінками НБУ, ці послаблення істотно не вплинуть на валютний ринок. По-перше, населення здебільшого купує валюту на суми до 150 000 грн. По-друге, загальні обсяги купівлі та продажу валюти населенням на сьогодні співмірні.

У той же час чиста купівля валюти Нацбанком на міжбанківському валютному ринку завдяки надлишковій пропозиції з боку бізнесу і інвесторів цьогоріч становить майже 4 млрд доларів, а міжнародні резерви протягом останніх місяців зберігаються на рівні 21-22 млрд доларів.

.
.НБУ

В НБУ вважають, що немає підстав також для посилення тиску на гривню в результаті дії психологічних факторів: інфляційні і девальваційні очікування українців продовжують поліпшуватися.

Лібералізація валютного законодавства та зміцнення макрофінансової стабільності дозволили Нацбанку в 2019 році скасувати понад 30 валютних обмежень, в тому числі для населення.

В НБУ також нагадують, що в лютому було дозволено онлайн-купівлю іноземної валюти. Також запрацювала система інвестування за кордон у рамках е-лімітів (сьогодні – до 50 000 євро/рік для фізосіб) без необхідності отримання дозволів або ліцензій НБУ.

В Нацбанку обіцяють продовжувати валютну лібералізацію відповідно до темпів поліпшення макроекономічних умов і з урахуванням швидкості прийняття та імплементації пакету законів, спрямованих на попередження непродуктивного відтоку капіталу з країни.

Нагадаємо, 23 вересня в Україні відновив роботу один із найбільших операторів міжнародних грошових переказів.

Попередній матеріал
До справи гвардійця Марківа залучено українського адвоката і Національну поліцію – МВС
Наступний матеріал
"Чому ми повинні відводити війська зі своєї землі?": у Львові та Дніпрі влаштували акції протесту
Loading...