Іван Дацко
Іван Дацко 5 канал

"Марків не мав навичок коригування артилерією": сержант Нацгвардії про деталі справи засудженого в Італії ветерана АТО

Читайте по-русски
Несправедливе засудження українського вояка – один із засобів підриву бойового духу армії

На момент загибелі італійського фотографа Андреа Рокеллі батальйон імені Генерала Кульчицького знаходився на горі Карачун, і Віталій Марків, як інші нацгвардійці, мав лише стрілецьку зброю на руках. Про це у студії "5 каналу" розповів сержант батальйону ім. Генерала Кульчицького Іван Дацко.

"Віталік був стрільцем, звичайний стрілець", – зазначив сержант.

Нацгвардієць також спростував заяви, які звучали під час суду в Італії, нібито Марків коригував роботу української артилерії.

"Вогонь артилерії – це математичі розрахунки, це певні навики. Ми – майданівці, які в березні 2014 року потрапили на перепідготовку в Петрівці, з яких сформували перший резервний батальйон, відповідно, таких навиків не мали. І в процесі навчання коректування артилерії і роботу артилерії ми не вивчали", – розповів Дацко.

Суд на Марківим не був об’єктивним, на думку Дацка, адже італійський суд навіть не взяв до уваги свідчення нацгвардійців.

"Хлопці літали з міністром МВС і командуючим в Італію, давали покази, давали свідчення. Наскільки я знаю, ці свідчення просто не взялися до уваги", – відзначив сержант.

Також, на його думку, несправедливе засудження Марківа є одним із елементів тиску на Україну та бойовий дух армії, тому буде подано на апеляцію.

"Апеляція буде, і міністр внутрішніх справ гарантував і обіцяв, що докладе максимум зусиль, так само, як і командувач Нацгвардії. Це не просто поганий прецедент. Ми маємо розуміти, що це один із засобів обеззброєння військових і загалом захисників Батьківщини. Тому що це, на їхню думку, мало б суттєво підірвати бойовий дух хлопців, а ми розуміємо: армія без бойового духу – це беззбройна армія", – сказав Дацко.

Повне відео розмови можете переглянути тут:

Як повідомляв 5.UA, 12 липня 2019 року нацгвардійця Віталія Марківа в Італії засудили до 24-х років ув'язнення. Побратими Віталія переконані: звинувачення безпідставні, і записали відповідне звернення.

Попередній матеріал
Розстріли на Майдані: генпрокурора допитали в НАБУ – подробиці
Наступний матеріал
Російський омбудсмен з'явилася на суд у справі Вишинського – включення
Loading...