НАТО-Україна
НАТО-Україна Depositphotos

До Чорного моря увійшли дві групи кораблів НАТО для спільних навчань із ВМС України

  Читайте по-русски
  Навчання покликані допомогти підвищити сумісність між союзниками та регіональними партнерами

  Постійні підрозділи Морської групи НАТО (SNMG2) і постійні підрозділи групи протидії протимінним заходам НАТО (SNMCMG2) вдруге цього року увійшли до Чорного моря для участі у двох регіональних навчаннях, організованих болгарським та українським флотами, повідомляє пресслужба Об'єднаного командування ВМС НАТО.

  "Незважаючи на пандемію COVID-19, SNMG2 неухильно виконує програму заходів, запланованих багато місяців тому. Цей візит до Чорного моря, перший із моменту, коли я взяв команду, відповідає напряму морського командування НАТО і є ще одним прикладом виконання постійних регіональних зобов'язань НАТО з нашими союзниками та партнерами", – зазначив капітан іспанського флоту Мануель Агірре, який очолює середземноморську військово-морську групу НАТО.

  За його словами, група SNMG2 прибула до Чорного моря 9 липня і складається з трьох фрегатів Іспанії, Румунії та Туреччини.

  Кораблі SNMCMG2 HS Aliakmon (флагман), ESPS Tambre, TCG Amasra та ITS Gaeta на чолі з командувачем грецьким військовим флотом Димитріосом Кацурасом 7 липня вийшли в Чорне море, де до них долучився румунський тральщик, і з яким вони 10 липня прибули в Бургас.

  "Фаза інтеграції сил в Егейському морі була важливою для того, щоб групи стали повністю здатними до виконання місії та зробили внесок у підвищення готовності НАТО при першому розгортанні на Чорному морі", – підкреслив Кацурас.

  "З трьома країнами-союзниками – Болгарією, Румунією та Туреччиною – та двома регіональними партнерами – Україною та Грузією, що межують із Чорним морем, – регулярно зустрічається Постійна військово-морська група в регіоні. Окрім проведення патрулювання морської безпеки в міжнародних водах, ці два навчання допоможуть підвищити сумісність між союзниками та регіональними партнерами", – повідомили у пресслужбі Об'єднаного командування ВМС НАТО.

  Зазначається, що заплановані візити кораблів до болгарського порту Бургас та українського порту Одеса.

  Нагадаємо, у Головному управлінні розвідки вважають, що масштабні військові навчання Росії "Кавказ-2020" можуть посилити воєнну загрозу для України.

  Попередній матеріал
  Нідерланди позиваються проти Росії до ЄСПЛ за трьома статтями – посол
  Наступний матеріал
  Корупція і безпорадність: як Коломойський заробляє на схемах із "Центренерго" і чому мовчить Зеленський – Гончаренко
  Loading...

  День ВМС в Одесі: про що під час урочистостей говорив Зеленський та кого нагородив – сюжет

  Міністр оборони привітав військових моряків та ветеранів ВМС із професійним святом

  Турчинов-Зеленському: "Для зміцнення ВМС потрібні не гарні промови, а значні зусилля"

  Знову "забув" про Росію: Зеленський в Одесі заявив, що не пробачить "тих, хто анексував Крим" – включення

  У командуванні ВМСУ викрили шпигуна, який збирав секретні дані, щоб передати їх спецслужбам РФ – СБУ

  "З ним флот розцвів": в Одесі прийшли подякувати за роботу екскомандувачу ВМС Воронченку