Корабель для ВМСУ
Корабель для ВМСУ Міноборони

Україна готується до повномасштабного вторгнення Росії на Херсонщину – командувач ВМС

Читайте по-русски
Командувач ВМС вважає, що сигналом до повномасштабної конфронтації РФ буде початок відновлення Північно-Кримського каналу

Війська Російської Федерації спробують прорватися з окупованого Криму в Херсонську область, щоб дати можливість пустити воду з Дніпра у Північно-Кримський канал. Таку версію розвитку подій допустив командувач Військово-морських сил України Олексій Неїжпапа в інтерв'ю одеському виданню "Думская".

"Я не виключаю таких дій з боку Російської імперії. Ми готуємося. Все розповісти не можу, але ось вам маленький факт. Дальність ракетного комплексу "Нептун" дозволяє застосовувати його з материкової України на підходах до Севастополя. Ось там і подивимося... Ми готуємося до повномасштабної військової конфронтації, розуміючи, що якщо така станеться, то, на жаль, це буде багато втрат – і наших воїнів, і цивільного населення. Багато хто зараз цього не розуміє, хоча у країні сьомий рік йде війна", – сказав він.

Командувач ВМС вважає, що сигналом до повномасштабної конфронтації РФ буде початок відновлення Північно-Кримського каналу.

"Щойно ми зрозуміємо, що в Криму почне відновлюватися канал, туди буде вливатися фінансовий ресурс Російської імперії (так, я так їх називаю: це імперія з диктатором на чолі), то це буде вірним сигналом того, що РФ готується до повномасштабної конфронтації. І тоді нам доведеться відповідати на виклики", – пояснив Неїжпапа.

Командувач ВМС зазначив, що українські підрозділи готуються не тільки до "окопної війни", яка зараз спостерігається на Донбасі, але і "до роботи підрозділів у міських умовах, до виконання завдань і бойових дій не тільки в обороні, до маневрених дій".

Він розповів, що Україна посилює свої позиції на морі.

"Зараз ми робимо посилення на морі. Президент і міністр оборони дали ВМС карт-бланш: розробляється проєкт будівництва нових місць базування флоту – ми не можемо перебувати тільки в маленькій гавані в Одесі і в маленькій гавані в Очакові... Зараз приймаються рішення, передаються земельні ділянки на берегах Чорного та Азовського морів для створення гідних баз... Тепер моє завдання зробити так, щоб основний удар ми могли прийняти не на березі, а на морі. Ми повинні зробити так, щоб противник перебував у свого берега, знаючи, що ми сильні. Зробити так, щоб ми не чекали, коли він прийде до нас", – додав командувач ВМС.

Нагадаємо, Олександр Турчинов, який у 2014 році виконував обов'язки президента, наголосив, що "потрібно не тільки "стрімити" гарні відеоролики, а й фінансувати ракетні програми та зміцнювати Військово-морські сили України". Щоб зупинити нахабство Російської Федерації у Чорному та Азовському морях, необхідно оснащувати флот потужними ракетними комплексами, що здатні знищити будь-які кораблі агресора, навіть у місцях їхнього базування.

Голівуд відпочиває: потужні кадри з тренування спецпризначенців ВМС України

Військово-Морські сили ЗСУ
/
Військово-Морські сили ЗСУ
/
Військово-Морські сили ЗСУ
/
Військово-Морські сили ЗСУ
/
Військово-Морські сили ЗСУ
/
Військово-Морські сили ЗСУ
/
Військово-Морські сили ЗСУ
/
Військово-Морські сили ЗСУ
/

Попередній матеріал
На Луганщині терорист-дезертир розстріляв своїх поплічників, а під час затримання підірвав автомобіль
Наступний матеріал
Державне фінансування і ЗНО для заочників можуть скасувати – Шкарлет
Loading...

Командувач ВМС розповів про стан катера "Бердянськ" і "Нікополь"

У командуванні ВМСУ викрили шпигуна, який збирав секретні дані, щоб передати їх спецслужбам РФ – СБУ

"З ним флот розцвів": в Одесі прийшли подякувати за роботу екскомандувачу ВМС Воронченку

"Крим треба брати": яким командувачем був Воронченко та що робив під час окупації Криму

Зеленський звільнив Воронченка і призначив Неїжпапу новим командувачем ВМС ЗСУ

Має на 93% новенький корпус: Єдиний десантний катер ВМСУ показали після капремонту