ЄСПЛ
ЄСПЛ соцмережі

Нідерланди позиваються проти Росії до ЄСПЛ за трьома статтями – посол

Читайте по-русски
Країни, які хочуть приєднатися до позову як треті сторони, зможуть це зробити впродовж 12 тижнів після офіційної передачі позову РФ секретаріатом ЄСПЛ

Нідерланди розповіли подробиці щодо позову проти Росії до Європейського суду з прав людини у зв'язку зі знищенням літака рейсу МН17. Про це "Укрінформу" в Гаазі повідомив посол України в Нідерландах Всеволод Ченцов.

"Сьогодні відбувся брифінг у Міністерстві юстиції Нідерландів, де представники держав-членів Міжнародної спільної слідчої групи (JIT) та країн, чиї громадяни загинули внаслідок збиття літака, представили розгорнуту інформацію щодо позову Нідерландів до ЄСПЛ проти РФ та висловили пропозицію підтримати такий крок. Також було надано уточнення щодо правової основи звернення Нідерландів. Зокрема, країни, котрі бажають приєднатися до позову як треті сторони, зможуть це зробити впродовж 12 тижнів після офіційної передачі позову РФ секретаріатом ЄСПЛ", – розповів Ченцов.

За словами посла, у позові Нідерландів ідеться про порушення Росією трьох статей Європейської конвенції з прав людини: 2-ї, 3-ї та 13-ї.

  • Стаття 2 Конвенції визначає, що право кожного на життя охороняється законом. Нікого не може бути умисно позбавлено життя інакше ніж шляхом виконання смертного вироку суду, винесеного після визнання особи винною у вчиненні злочину, за який закон передбачає таке покарання.
  • Стаття 3 наголошує, що нікого не може бути піддано катуванню або нелюдському чи такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню.
  • Стаття 13 вказує: кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

"Нідерланди посилаються на Статтю 13 Конвенції у зв'язку з неналежним рівнем співпраці РФ у розслідуванні збиття літака усупереч її зобов'язанням відповідно до Європейської конвенції про взаємну допомогу у кримінальних справах", – зазначив посол.

Нагадаємо, Нідерланди подають позов проти Російської Федерації до Європейського суду з прав людини щодо збитого у 2014 році над Донбасом рейсу МН17. 

Boeing-777 Малайзійських авіаліній, який летів з Амстердама до Куала-Лумпура, збили в небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Загинули всі 298 людей, які перебували на облавку.

Слідство встановило: лайнер збили зенітно-ракетним комплексом "Бук", який належить 53-й Курській бригаді. Установку на окупований схід привезли з Росії. 9 березня в Нідерландах розпочався суд над чотирма головними підозрюваними у трагедії. Це російські силовики – Ігор Гіркін, Олег Пулатов, Сергій Дубинський, а також українець Леонід Харченко. Їх усіх обвинувачують у вбивстві.

Розслідувачі показали уламки ракети, якою збили Boeing над Донбасом – ФОТО

Уламки ракети, якою збили МН17
/
Уламки ракети, якою збили МН17
Уламки ракети, якою збили МН17
/
Уламки ракети, якою збили МН17
Уламки ракети, якою збили МН17
/
Уламки ракети, якою збили МН17
Уламки ракети, якою збили МН17
/
Уламки ракети, якою збили МН17
Уламки ракети, якою збили МН17
/
Уламки ракети, якою збили МН17
Уламки ракети, якою збили МН17
/
Уламки ракети, якою збили МН17

Попередній матеріал
Генетичні джунглі: учені розшифрували Х-хромосому
Наступний матеріал
До Чорного моря увійшли дві групи кораблів НАТО для спільних навчань із ВМС України
Loading...

Справа MH17: Нідерланди подають позов проти Росії до ЄСПЛ через збитий літак

СБУ затримала куратора ватажків "ДНР", причетного до збиття рейсу MH17

Справа МН17: адвокатам підозрюваного росіянина дозволили оглянути уламки літака – подробиці

Адвокатам ГРУшника Пулатова відмовили в допиті свідка у справі МН17

Збиття MH-17: з’явився свідок, який бачив "Бук" – чи є в рідних шанс на справедливий суд

Шосте засідання суду у справі MH17: які подробиці розслідування оприлюднили прокурори